با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

هزینه خانواده ۴ نفره در تهران چقدر است؟

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 27 مهر 1398-12:28 ق.ظ

میزان هزینه یک خانواده 4 نفره در تهران با شرایط صاحبخانه یا مستاجر بودن نظرسنجی شد.

خبرگزاری فارس: مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در اواخر شهریور امسال نظرسنجی به صورت مصاحبه حضوری با موضوع «دیدگاه مردم در خصوص حذف یارانه پردرآمدها» انجام داده است.

این نظرسنجی که به سفارش پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی توسط مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) انجام شد به صورت ملی و با حجم نمونه 4509 نفر در نقاط شهری و روستایی کشور انجام شده و قابل تعمیم به کلیه شهروندان بالای 18 سال سراسر کشور است. 51 درصد نمونه مرد و 49 درصد زن بوده­اند. 30.8 درصد پاسخگویان در رده سنی 18 تا 29 ساله، 42.5 درصد در رده سنی 30 تا 49 ساله و 26.6 درصد نیز در رده سنی بالای 50 سال بوده­اند.

در یکی از سؤالات نظرسنجی از مردم پرسیده شده است «با توجه به مخارج و هزینه‌ها در محل زندگی شما برای اداره زندگی یک خانواده چهار نفره چه میزان درآمد در هر ماه مناسب است؟». نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد در سناریویی که فرد مالک منزل مسکونی باشد شهروندان به طور میانگین مبلغ 4 میلیون و 500 هزار تومان و در سناریویی که فرد مستأجر باشد مبلغ 6 میلیون و 200 هزار تومان را برای اداره یک زندگی 4 نفره مناسب دیده‌اند.

لازم به ذکر است این اعداد برای استان تهران در سناریوی مالک منزل مسکونی 5 میلیون و 300 هزار و در سناریوی مستأجر 7 میلیون و 500 هزار تومان است.

برای اطلاع از آگاهی مردم در خصوص درصد دریافت‌کنندگان یارانه از پاسخگویان پرسیده شده «به نظر شما چند درصد افراد جامعه یارانه نقدی می‌گیرند؟» نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد دست کم 70 درصد جامعه آگاهی لازم از درصد دریافت‌کنندگان یارانه ندارد.در حالی که اکنون حدود 90 درصد مردم یارانه دریافت می‌کنند حدود 70 درصد مردم تصویری متفاوت از این دارد و احساس می‌کنند یارانه نقدی بخش قابل توجهی از جامعه (حدود 30 درصد) حذف شده است.

توزیع پاسخگویان بر حسب دیدگاه آنها در خصوص میزان دریافت کنندگان یارانه نقدی در جامعه

سؤال: به نظر شما در حال حاضر چند درصد از افراد جامعه یارانه نقدی دریافت می‌کنند؟

هزینه خانواده ۴ نفره در تهران چقدر است؟
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جمع‌آوری لاشه هزاران موش از سطح تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 12 مهر 1398-09:59 ب.ظ

در سه ماه ۳ هزار و ۷۲۳ لاشه موش از معابر شهر تهران جمع‌آوری شده است

واحد مرکزی خبر: در سه ماه ۳ هزار و ۷۲۳ لاشه موش از معابر شهر تهران جمع‌آوری شده است

زهرا صدراعظم نوری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه مدیریت شهری چه اقدامی در جمع‌آوری حیوانات موذی کرده است، گفت: در حوزه فعالیت شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل موضوعات مختلفی مطرح است. یکی از این موضوعات کنترل و مبارزه با جانورانی مثل موش است که در قالب قراردادهای پیمانکاری، مبارزه‌های مکانیکی و شیمیایی انجام می‌گیرد و در ماه‌های مختلف اقدامات انجام شده، جمع‌بندی و ارزیابی می‌شود.

جمع‌آوری لاشه هزاران موش از سطح تهران

رئیس کمیسیون محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: در فروردین سال جاری دو هزار و چهارصد لاشه موش، در اردیبهشت‌ماه نزدیک هزار و پانصد و در خردادماه ۹۲۳ لاشه جمع‌آوری شده است. محل تجمع موش‌ها از طریق پیام‌های مردمی «۱۳۷» شناسایی و با آن‌ها مقابله شده است.

خانم نوری گفت: محل‌هایی که بیشتر این جانوران در آنجا تجمع دارند و تغذیه می‌شوند شناسایی و در یک فرایند جهت کنترل جمعیت موش‌ها برنامه‌ریزی می‌شود. با تشکیل جلسات کارشناسی نقطه نظرات متخصصان، اساتید دانشگاه‌ها و شوراهای علمی گرفته شده و سیاست‌ها از طریق برون سپاری عملیاتی می‌شود.

این عضو شورا ادامه داد: نمی‌شود موش‌ها را را از چرخه حیات حذف کرد، بلکه باید جمعیت آن‌ها را کنترل کرد. نحوه رفتار شهروندان می‌تواند در افزایش یا کاهش جمعیت آن‌ها بسیار موثر باشد. موش جانوری است که نیاز به تغذیه مستمر دارد و در زمان‌هایی که به طور مناسب تغذیه شود، تولید مثل فراوان می‌کند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: اگر مواد غذایی در هر جایی ریخته نشود، جمعیت موش‌ها افزایش پیدا نمی‌کند. موش جزء جانوران جونده است و اگر رشد بی رویه داشته باشد می‌تواند خطرات زیادی برای محیط زیست فراهم سازد و به فضاهای شهری و تاسیسات آسیب‌های جدی بزند.

وی درباره تعداد موش‌های تهران و آمار ۴ میلیونی که درباره تعداد آن‌ها گفته می‌شود نیز اظهار کرد: تاکنون سرشماری برای برآورد تعداد موش‌های شهر تهران انجام نگرفته و آمار مشخصی وجود ندارد. درعین حال امکان سرشماری آن‌ها نیز نیست و اگر عددی اعلام می‌شود به صورت تقریبی است. موش‌ها زیر زمین هستند و نمی‌توان آن‌ها را دید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

افزایش ۱۴۰۰درصدیِ قیمت زمین در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 12 مهر 1398-09:58 ب.ظ

هرچند افزایش قابل توجه قیمت مسكن در یك سال اخیر، شوكی جدی به یكی از مهم‌ترین حوزه‌های اقتصادی كشور وارد كرده اما گزارش جدید مركز آمار نشان می‌دهد روند افزایشی قیمت مسكن در پایتخت از سال‌ها قبل آغاز شده و در طول 10 سال، قیمت زمین در تهران 1400 درصد افزایش یافته است.

روزنامه اعتماد: هرچند افزایش قابل توجه قیمت مسكن در یك سال اخیر، شوكی جدی به یكی از مهم‌ترین حوزه‌های اقتصادی كشور وارد كرده اما گزارش جدید مركز آمار نشان می‌دهد روند افزایشی قیمت مسكن در پایتخت از سال‌ها قبل آغاز شده و در طول 10 سال، قیمت زمین در تهران 1400 درصد افزایش یافته است.

این گزارش نشان می‌دهد كه هر چند قیمت مسكن در تهران در بعضی از سال‌ها، به دلیل كاهش معاملات و ركود، ثابت مانده اما شوك‌های ناگهانی و قابل توجه همواره ادامه داشته و همین مساله به افزایش قابل توجه قیمت خانه در پایتخت منجر شده است.

میانگین قیمت زمین در تهران، در سال 1388، یك میلیون و 155 هزار تومان بوده كه این رقم در حال حاضر به بیش از 17 میلیون تومان رسیده و افزایش 1400 درصدی را نشان می‌دهد. در این میان عملكرد مناطق مختلف شهر تهران، در سال‌های گذشته متفاوت بوده و بخش‌هایی كه بیشتر اقشار ثروتمند را در خود جای داده، افزایشی بیشتر از سایر مناطق داشته‌اند. مطابق این آمار، مناطق ۱ و ۴ تهران به ترتیب با افزایش ۱۴۴۳ درصدی و ۱۴۱۴ درصدی، بالاترین رقم افزایش قیمت زمین را طی این مدت داشته‌اند.

همچنین در مناطق ۳، ۷، ۲ و ۵ افزایش قیمت طی این مدت بالاتر از ۱۰۰۰ درصد بوده است. در كنار این مناطق كه بیشترین افزایش قیمت را تجربه كرده‌اند، مناطق ۱۹، ۹ و ۶ نیز به ترتیب با افزایش ۴۲۱ درصدی، ۵۰۴ درصدی و ۵۵۶ درصدی كمترین افزایش قیمت در بین مناطق ۲۲گانه را داشته‌اند و به این ترتیب در مناطق پایین‌تر شهر، میزان افزایش قیمت زمین بسیار كمتر بوده است.

تداوم روند كاهشی قیمت‌ها در شهریور

معاونت اقتصادی اتاق بازرگانی تهران نیز در گزارش جدید خود به بررسی قیمت خانه در شهریور سال جاری پرداخته و وضعیت این بازار را نسبت به ماه مشابه سال قبل و مرداد سال جاری بررسی كرده است. بر این اساس متوسط قیمت هر متر خانه در تهران در شهریور سال جاری به 12 میلیون و 700 هزار تومان رسیده كه در قیاس با 13 میلیون تومان در مرداد سال جاری كاهش نامحسوس 300 هزار تومانی را نشان می‌دهد. با توجه به افزایش حدودا 100 درصدی قیمت خانه در مرداد امسال در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، كاهش فعلی اثر چندانی در روند حركتی بازار مسكن نخواهد گذاشت.

اتاق بازرگانی همچنین اعلام كرده كه در شهریور سال97، قیمت هر متر خانه در تهران حدودا هشت میلیون و 100 هزار تومان بوده و به این ترتیب ظرف یك سال، قیمت هر متر خانه در تهران به‌طور میانگین چهار میلیون و 600 هزار تومان افزایش یافته است. براساس این گزارش تعداد كل معاملات در مرداد 98، از 3292 واحد ، در شهریور 98به 2787 واحد رسیده، در حالی كه این میزان در شهریور سال 97، 10 هزار و 335 واحد بوده است. سه منطقه 19، 22 و 16 كمترین تعداد معاملات و سه منطقه 5، 2 و 10 بیشترین تعداد معاملات مسكن در شهریورماه سال جاری را داشته‌اند. در طول این مدت همچنان واحدهایی كه بین یك تا پنج سال عمر دارند با سهم بیش از 40 درصدی بالاترین میزان تقاضا را به خود اختصاص داده‌اند و بیشترین معامله نیز در آپارتمان‌های كوچك بین 40 تا 70 متر انجام شده است.

افزایش قابل توجه قیمت مسكن در طول یك سال گذشته باعث شده تقاضای فعال در بازار مسكن به شكل قابل توجهی كاهش پیدا كند و آمار معاملات در تمامی ماه‌های سال جاری از این حكایت می‌كندكه خرید و فروش خانه در تهران در هر ماه بین 50 تا 70 درصد كاهش یافته است. بسیاری از كارشناسان معتقدند در صورت تداوم این روند، بازار مسكن پس از یك دوره از افزایش معاملات در سال قبل، بار دیگر وارد دوره‌ای ركود شده كه مشخص نیست تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.نوع مطلب : مسکن و اجاره خانه 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic