با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

وجود ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد و کارتن خواب در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 28 تیر 1397-06:44 ق.ظ


مدیر کل بهزیستی شهر تهران گفت: در حال حاضر ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر از تهرانی‌ها معتاد هستند و ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد متجاهر و کارتن خواب در استان تهران شناسایی شده است.

خبرگزاری فارس: مدیر کل بهزیستی شهر تهران گفت: در حال حاضر ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار نفر از تهرانی‌ها معتاد هستند و ۱۵ تا ۲۰ هزار معتاد متجاهر و کارتن خواب در استان تهران شناسایی شده است.

سید محمد رحیم فاضلی نژاد گفت: در حال حاضر 350 تا 400 هزار نفر از تهرانی‌ها معتاد به موادمخدر هستند و خدمات درمانی و مداخله گرانه بهزیستی به این افراد ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس آمار در حال حاضر 15 تا 20 هزار معتاد متجاهر و کارتن خواب در استان تهران وجود دارند.

فاضلی نژاد گفت: اگر امروزه شاهد افزایش آسیب‌های اجتماعی به عنوان دغدغه اول رهبری در سطح شهر تهران هستیم و شرایط خاص و قابل تاملی را پیش رو داریم، یکی از دلایل آن، کمبود و یا عدم وجود آموزش‌های مناسب و پیشگیری محورانه است.

وی افزود: یکی از علل خلأ‌های فعلی، وجود ناهماهنگی‌های مورد نیاز در ساختار‌های سرمایه‌های اجتماعی در ابعاد مختلف است و موضوع ترویج و توسعه مسئولیت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی، موجب رشد و افزایش این سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

مدیر بهزیستی شهر تهران اضافه کرد: اقدامات آگاه‌سازانه و آموزش‌های تخصصی فراگیر مهمترین بخش فعالیت‌های بهزیستی در حوزه اجتماعی را شامل می‌شوند و ناگفته نماند که ظرفیت و امکانات فعلی بهزیستی پاسخگوی نیاز جامعه هدف فعلی نیست.

فاضلی نژاد از ثبت 246 هزار و 709 تماس با خطوط مشاوره 1480 در سال گذشته خبر داد و گفت: مشاوره های خانوادگی،طلاق و اعتیاد با این خط حاصل می شود که 86 درصد تماس گیرندگان، زنان و مابقی مردان بودند که از این میان 46 درصد تماس گیرندگان دارای تحصیلات بالای دیپلم، 7 درصد بالای لیسانس و همچنین 20 درصد تماس گیرندگان نیز افراد مجرد بوده‌اند.

وی تصریح کرد: 5 هزار و 109 معتاد متجاهر در فاصله زمانی خرداد تا تیر ماه سال جاری به مراکز اقامتی بهزیستی منتقل شده است.

مدیرکل بهزیستی شهر تهران گفت: بر اساس آخرین آمار یک هزار و 252 نفر از افراد فوق پس از غربالگری به دلایلی، چون عدم احراز اعتیاد و یا نداشتن فاکتور‌های کارتن خوابی آزاد شدند و 400 نفر از آمار فوق را نیز زنان تشکیل می‌دادند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 21 تیر 1397-06:43 ق.ظ


پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بیش از دو تن مواد مخدر را از توزیع کننده های مواد مخدر در تهران کشف و ضبط کرد.

خبرگزاری مهر: پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بیش از دو تن مواد مخدر را از توزیع کننده های مواد مخدر در تهران کشف و ضبط کرد.

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهران

کشف دو تن مواد مخدر در تهراننوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تهران شناسی شش ساله شد!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 1 تیر 1397-09:27 ق.ظ

تهران شناسی

tehranshenasi.mihanblog.com/
Translate this page
شناخت بهتر شهر آلوده تهران، تهران واقعی، تهران را بهتر بشناسیم، تهران تبلیغاتی را باور کنیم یا واقعی ؟با هم روی دوم سکه شهر تهران را در یابیم..داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ورود موتورسیکلت به تونل‌های تهران ممنوع!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 1 تیر 1397-09:08 ق.ظ


مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد: ورود موتورسیکلت به تونل‌های سطح شهر تهران ممنوع است.

خبرگزاری مهر: مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرد: ورود موتورسیکلت به تونل‌های سطح شهر تهران ممنوع است.

بر اساس این گزارش پلیس راهور تهران بزرگ از ورود موتورسیکلت‌ها به تونل‌های شهر تهران جلوگیری خواهد کرد، لذا عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی در ورودی‌های این تونل حضور دارند و از ورود موتورسیکلت به داخل تونل جلوگیری می‌کنند.

پلیس راهنمایی و رانندگی به راکبان موتورسیکلت‌ها توصیه می‌کند ضمن همکاری با عوامل پلیس، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت و در حین رانندگی از کلاه ایمنی استفاده کنند.نوع مطلب : ترافیک 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

شهریه‌های صد میلیونی در مدارس تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 1 تیر 1397-09:07 ق.ظ


تعدادی از مدارس سرشناس تهران تا حداکثر مبلغ 100 میلیون تومان هم از والدین پول دریافت می‌کنند. در همین شهرمدارسی هستند که با قدرت ونفوذ صاحبانشان هر چقدر که دلشان بخواهد پول می‌گیرند ومدیرانشان هم ترسی از نظارت بر شهریه‌های نجومی ندارند. این مدارس معمولاً بر خاص بودن کیفیت آموزشی خود مانور می‌دهند.

روزنامه ایران نوشت: تعدادی از مدارس سرشناس تهران تا حداکثر مبلغ 100 میلیون تومان هم از والدین پول دریافت می‌کنند. این مدارس معمولاً بر خاص بودن کیفیت آموزشی خود مانور می‌دهند. بر اساس پرس و جوهای انجام شده از والدینی که فرزندانشان را در این مدارس ثبت‌نام کرده‌اند هزینه ثابت همان هزینه‌ای است که آموزش و پرورش مصوب کرده است اما خانواده‌ها برای فوق برنامه‌های مختلف هزینه‌های بسیاری پرداخت می‌کنند.

 بر اساس گفته‌های برخی از اولیا تقریباً همه دانش‌آموزان چند سالی در نوبت ثبت‌نام می‌مانند چرا که این مدارس، مدارس خاص هستند. مثلاً مدرسه چند صد متری در نیاوران که برای یکی از آقازاده‌ها هم است چندین شعبه در تهران دارد. این مدرسه محل رفت و آمد بسیاری از آقازاده هاست. حتی همین آقازاده‌ها هم برای ثبت‌نام در این مدرسه باید از سال قبلش اقدام کنند. البته مسئولان مدرسه چند ماهی تحقیق می‌کنند و در نهایت پدر و مادر به همراه دانش‌آموز برای مصاحبه ابتدایی دعوت می‌شوند. اگر در این مصاحبه قبول شوند تازه اول راه است. نشستن پشت این میز و نیمکت‌ها، هم پول می‌خواهد هم پارتی و هم اسم و رسم خانوادگی. مدارس خاص تا ساعت 4 و نیم بعدازظهر برای دانش‌آموزانشان برنامه دارند. دانش‌آموزان اگر المپیادی یا کنکوری باشند هم برنامه‌های ویژه خود را دارند. مدارس خاص هر روز 4 ساعتی را به کلاس‌های استخر، تنیس و فوتبال اختصاص می‌دهند. همچنین هزینه ناهار، عصرانه، سرویس، اردوهای علمی داخلی و خارجی و یادگیری زبان دوم را هم باید به شهریه این مدارس اضافه کرد. با این همه 4 مدرسه خاص در حدود 40 تا 100 میلیون تومان از خانواده‌ها شهریه دریافت می‌کنند.

رضا نهضت کارشناس آموزش و پرورش در این باره می‌گوید: خیلی از خانواده‌ها برای اینکه فرزندانشان را در مدارس خاص ثبت‌نام کنند حاضر علاوه بر این شهریه‌های سنگین چندین میلیون دیگر هم بواسطه بدهند تا آنها سریعتر دانش‌آموزانشان را ثبت‌نام کنند. این مدارس برای دانش‌آموزان المپیادی تضمینی پول می‌گیرند. آنها واحدی به نام المپیاد دارند که هزینه آن 30 تا 40 میلیون تومان است. کلاس‌های المپیاد هم در سطح کلاس نیست. این دانش‌آموزان خاص تا شب کلاس‌های مختلف دارند و خیلی از خانواده‌ها هم راضی از پرداخت این هزینه‌ها هستند. البته اردوهای داخلی و خارجی هم دارند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic