با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

جزییات اسیدپاشی هولناک پنجشنبه در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 29 خرداد 1396-11:07 ب.ظ

مرد موتورسوار که در جریان انتقامی کور، ١٤زن و کودک را هدف اسیدپاشی قرارداده وگریخته بود در کمتر از سه ساعت، با ردیابی‌های پلیسی شناسایی و دستگیرشد.
روزنامه ایران: مرد موتورسوار که در جریان انتقامی کور، ١٤زن و کودک را هدف اسیدپاشی قرارداده وگریخته بود در کمتر از سه ساعت، با ردیابی‌های پلیسی شناسایی و دستگیرشد.
 
ساعت ١:٣٠ دقیقه بامداد پنجشنبه ١٨ خرداد، گزارش اسیدپاشی به روی ١٤ زن و کودک دریکی از بوستان‌های جنوب پایتخت به مأموران پلیس و بازپرس کشیک قتل اعلام شد.دقایقی بعد نیز بازپرس جنایی و تیم تحقیق راهی بوستان خاوران در جنوب تهران شدند؛ درجریان تحقیقات مقدماتی مشخص شد ٧ کودک و ٧ زن جوان هنگامی که دربوستان نشسته بودند ازسوی مرد ناشناس موتورسیکلت سواری هدف اسیدپاشی قرارگرفته و به بیمارستان منتقل شده‌اند؛درحالی که هیچ سرنخی از موتورسوار اسیدپاش در دست نبود مأموران کلانتری به بازپرس اعلام کردند ساعاتی قبل از اسیدپاشی، درگیری تندی میان دوخانواده دربوستان رخ داده است که با افشای این موضوع احتمال اینکه اسیدپاشی با درگیری ارتباط داشته است از سوی بازپرس جنایی مطرح  و تحقیقات پلیسی دراین شاخه متمرکز شد.
 
یکی از شاهدان دربازجویی، اطلاعات مهمی به تیم تحقیق داد و هویت مرد ناشناس را فاش کرد. او گفت: ساعتی قبل من و خانواده‌ام برای تفریح به پارک آمده بودیم و در حال بازی والیبال بودیم که خانواده دیگری نیز در کنار ما نشستند، بعد هم آنها  به بازی پرداختند،اما لحظاتی نگذشته بود که سر جای بازی باهم جروبحث و دعوایمان شد. آنها می‌گفتند ما باید جایمان را تغییر دهیم و مزاحم بازی والیبالشان نشویم و ما نیز همین خواسته را داشتیم. درگیری بر سر جای بازی والیبال بالا گرفت که درنهایت یکی از اعضای خانواده ما به نام فرید درجریان درگیری از ناحیه ابرو مجروح شد.
 
زخم روی ابروی فرید شدید نبود اما از اتفاقی که افتاده بود خیلی ناراحت بود و بعد از آن فرید ناپدید شد. موضوع مهم دیگر اینکه خانواده‌ای که هدف اسیدپاشی قرارگرفته‌اند، خانواده‌ای نبودند که با آنها مشاجره و دعوا کرده بودیم.»
 
به‌ دنبال اظهارات مرد جوان، تجسس‌های ویژه پلیسی ازنیمه شب، برای دستگیری فرید به‌عنوان مظنون اصلی اسیدپاشی آغازشد تا اینکه مرد ٤٠ ساله در کمتر از سه ساعت دستگیر شد؛ متهم که ازدستگیری‌اش بشدت شوکه بود مدعی شد که پس ازدرگیری و مشاجره، کینه خانواده‌ای را که باعث شکستن ابرویش شده بودند  به دل گرفته و برای انتقامگیری دست به این کار زده است. او گفت: «ظرف اسید را از زیر پلی از همان نزدیکی‌ها پیدا کردم و نمی‌دانستم که داخلش اسید بوده است!»
 
محمد شهریاری- سرپرست دادسرای امور جنایی پایتخت،نیز به خبرنگار «ایران» گفت: یک مرد 40 ساله در بوستان فداییان اسلام با عده‌ای درگیری لفظی پیدا کرده و از سوی آنان مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که پس از درگیری از پارک خارج شده و با تهیه اسید بار دیگر به محل درگیری بازگشته و بدون توجه به اینکه چه افرادی مقابلش هستند اقدام به اسیدپاشی کرده است.
 
قاضی شهریاری با بیان اینکه فرد اسیدپاش درعملیات ضربتی مأموران و بازپرس دستگیر شد و به جرم خود اعتراف کرد، ادامه داد: خوشبختانه حال همه افرادی که روی آنان اسید پاشیده شده، خوب است وجراحت آنان نیزسطحی است.همچنین سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: 14 مصدوم حادثه اسیدپاشی پس ازانتقال به بیمارستان تحت درمان قرارگرفته و بعدهم مرخص شدند.
 
 پیرحسین کولیوند افزود: حادثه اسیدپاشی بامداد پنجشنبه وحدود ساعت 1:22بامداد در بوستان فداییان اسلام تهران به اورژانس اطلاع داده شد و نیروهای اورژانس 115 بسرعت به محل حادثه اعزام شدند و 14 مصدوم اسیدپاشی را به بیمارستان‌های تهران منتقل کردند.وی اظهار کرد: 8 نفر از مصدومان به بیمارستان شهدای یافت آباد، پنج نفر به بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری و یک نفر هم به بیمارستان فیروزآبادی انتقال یافتند.وی بابیان اینکه حال مصدومان مساعد است، گفت:خوشبختانه سوختگی آنان سطحی و در حد تاول بود که پس ازدرمان‌های لازم مرخص شدند.
 
دکتر ده مرده‌ای، رئیس بیمارستان شهید مطهری نیز در گفت‌ و‌گو با «ایران» اظهار کرد: پنج مجروح به بیمارستان سوانح سوختگی مطهری منتقل شده بودند که سطح سوختگی آنها ١ الی ٢ درصد بود. آنها پس از درمان و درمان سرپایی مرخص شدند.


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

چرا در تهران، مگس سفید وجود دارد؟

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 26 خرداد 1396-11:52 ب.ظ

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران سمپاشی غیر اصولی و دیرهنگام را عامل اصلی پیدایش مجدد مگس‌های سفید دانست.
خبرگزاری ایسنا: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران سمپاشی غیر اصولی و دیرهنگام را عامل اصلی پیدایش مجدد مگس‌های سفید دانست.

محمد حقانی در مورد وضعیت مگس‌های سفید در پایتخت با بیان اینکه استفاده بی رویه و دوز بالا از سموم غیر ارگانیک سبب برهم خوردن چرخه شده است، گفت: هر حشره ای یک میزبان یا شکارگر طبیعی دارد که متأسفانه سمپاشی‌های بی رویه در سالهای گذشته آن هم با دوز بالا این حشرات را از میان برده است.

وی با بیان اینکه سمپاشی‌های غیراصولی در پایتخت سبب نابودی  کفشدوزک و زنبورک‌هایی که شکارگر طبیعی مگس سفید بوده‌اند، شده است، گفت: این حشرات از  لارو مگس سفید تغذیه می‌کنند؛ اما سمپاشی بی رویه، غیر اصولی و با دوز بالا تعادل طبیعی را برهم زد و لازم است شهرداری تهران در زمان‌های مناسب و با استفاده از سموم ارکانیگ به مبارزه با مگس‌های سفید برود.

حقانی با بیان اینکه سمپاشی زمستانه و بهاره در زمانی که لارو این مگس‌ها باز نشده موثر خواهد بود، گفت: بارها به مسئولان خدمات شهری نسبت به سمپاشی به موقع و اصولی درختان هشدار داده‌ایم اما متاسفانه به دلیل بی برنامگی، بی تدبیری و بی توجهی این مهم همواره مورد غفلت واقع شده است و امیدواریم سمپاشی دیرهنگام درختان مستعد، آن هم در روزهای پایانی فصل بهار سبب شود که شاهد هجوم دوباره مگس‌های سفید با گرمتر شدن هوا نباشیم.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تهران تسلیت... همه با همیم

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 18 خرداد 1396-10:20 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فرو نشست زمین در تهران نگران کننده‌ است

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 18 خرداد 1396-09:42 ب.ظ

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه فرونشست زمین در تهران به دلیل بی توجهی ها به حد نگران کننده‌ای رسیده است.
خبرگزاری ایلنا: مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه فرونشست زمین در تهران به دلیل بی توجهی ها به حد نگران کننده‌ای رسیده است.

محمد درویش با اشاره به دستاوردهای ناچیز شورای شهر چهارم در حوزه محیط زیست گفت: در طی این دوره چهارساله شرایط تهران به وضعی نگران‌کننده رسیده است، بطوریکه سطح آب‌های زیرزمینی بین ۷ الی ۱۷ متر کاهش یافت و فرو نشست زمین به ۹۰ برابر حد استاندارد اتحادیه اروپا رسید.

وی با اشاره به اینکه تهرانی‌ها ساعات زیادی از عمر خود را در ترافیک هدر می‌دهند، گفت: متاسفانه با ساخت‌وسازهای بیش از اندازه در منطقه ۲۲ تهران گلوگاه غربی و شرقی باد را مسدود کردند و به آلودگی هوا دامن زدند. با توجه به این موارد هیچ دفاعی از عملکرد شورای‌شهر چهارم وجود ندارد.

درویش در واکنش به تصویب نشدن طرح حفاظت و صیانت از باغ‌های تهران در شورای شهر تهران تصریح کرد: مصوبه برج‌ - باغ یکی از مصوبات ننگین شورای شهر تهران است. در حقیقت نزدیک به ۴۵۰۰ هکتار از باغ‌های تهران را به خاطر این مصوبه از دست دادیم.

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در مورد اولویت‌های شورای پنجم در حوزه محیط زیست اذعان کرد: شانس بزرگی که شورای پنجم آورده این است که گمان نمی‌کنم شرایط تهران می‌توانست از این بدتر باشد. بنابراین حتی اگر کمی هم خوب عمل کند، این شانس را خواهد داشت تا بتواند از کار خود دفاع کند.

او با ابراز امیدواری از اینکه شورای پنجم گرفتار باندبازی و سیاست‌بازی نشود و برای مردم تلاش کند، گفت: از نظر من اولویت شورای پنجم باید تغییر مبلمان شهری و تغییر رویکرد به سمت انسان‌محوری باشد. در حقیقت اگر شهر به سمت انسان‌محوری سوق پیدا کند؛ مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا تا حد زیادی حل خواهد شد.

درویش با اشاره به معضل آلودگی هوا در تهران اظهار کرد: ایرانیان روزانه ۸۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌کنند، این در حالیست که در شرایط نرمال یک جمعیت ۸۰ میلیونی باید ۴۰ میلیون لیتر مصرف بنزین داشته باشد، ولی این میزان در ایران دو برابر است و به آلودگی هوا دامن زده ست.

مدیر کل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در انتها با اشاره به اینکه معماری شهرها عامل مهمی در خودرومحورشدن و در نتیجه مصرف بالای بنزین است، تصریح کرد: معماری شهرها، مردم را به سمت استفاده از اتومبیل شخصی سوق می‌دهد و اکنون در کشور بیش از ۴۴.۲ درصد ترددها با خودروهای تک‌سرنشین است. در نتیجه توسعه حمل و نقل ریلی و خطوط ایمن برای دوچرخه‌سواری و پیاده‌ روی، می‌تواند به صورت جدی  در کاهش میزان مصرف بنزین موثر باشد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جلوی فروش دام در کنار خیابان های تهران را بگیرید

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 13 خرداد 1396-01:46 ب.ظ

عضو شورای شهر تهران با اشاره به امکان انتقال بیماری تب کریمه کنگو در مراکز عرضه دام کنار خیابانی گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه فروش دام در سطح شهر داده شود، اما متاسفانه شاهدیم شهرداری تهران به افرادی که دام زنده خرید و فروش می‌کنند، اجازه کار در سطح شهر را می‌دهد که این اقدام با توجه به شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان بسیار خطرناک است.
خبرگزاری ایلنا:  عضو شورای شهر تهران با اشاره به امکان انتقال بیماری تب کریمه کنگو در مراکز عرضه دام کنار خیابانی گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه فروش دام در سطح شهر داده شود، اما متاسفانه شاهدیم شهرداری تهران به افرادی که دام زنده خرید و فروش می‌کنند، اجازه کار در سطح شهر را می‌دهد که این اقدام با توجه به شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان بسیار خطرناک است.

محمد حقانی با بیان این مطلب اظهار کرد: شورای شهر تهران حتما باید نسبت به فروش دام در سطح شهر به شهرداری تذکر دهد، چرا که سلامت شهروندان را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به زمانی که در شهرداری تهران کار می‌کرد، گفت: در آن زمان اجازه فروش دام به طور مطلق در سطح شهر داده نمی‌شد و اگر مواردی هم مشاهده می‌شد؛ بلافاصله جمع‌آوری و با حکم قضایی به کشتارگاه‌ها تحویل داده می‌شد.

حقانی تصریح کرد: متاسفانه اکنون شاهدیم شهرداری تهران به افرادی که دام زنده خرید و فروش می‌کنند، اجازه کار در سطح شهر را می‌دهد که این اقدام با توجه به شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان بسیار خطرناک است.

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه در این مدت حتی در کنار اتوبان‌ها هم شاهد ماشین‌های حامل دام زنده هستیم و افرادی هم تابلو به دست آنجا ایستاده‌اند و این مسئله با توجه به شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام باعث گسترش و شیوع آن می‌شود.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در جلسه بعدی شورا قطعا تذکری در این باره به شهرداری ارائه خواهیم کرد.


نوع مطلب : فرهنگ شهر نشینی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات