با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

سال نو مبارک (:

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 28 اسفند 1396-10:14 ق.ظ

سال نو مبارکداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بررسی آب‌های زراعی آلوده جنوب تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:یکشنبه 20 اسفند 1396-12:59 ق.ظ

خداکرمی با اشاره به آب‌های زراعی در جنوب تهران و پساب‌های حاصل زباله و آب‌های سطحی گفت: اقداماتی در این زمینه انجام شده و در خصوص بحث غذا و آب در سال‌های آینده کار‌های کلیدی انجام می‌شود و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

خبرگزاری فارس: عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه بودجه در نظر گرفته شده برای سلامت شهروندان تهران ۱۰ میلیارد تومان است، گفت: البته تأکید کنم که شهرداری متولی بحث سلامت نیست.

ناهید خداکرمی در خصوص بازدید‌های انجام شده از اداره آب و فاضلاب تهران، گفت: آب برخی از مناطق تهران دچار مشکل است که در دستور کار قرار دارد.

خداکرمی با اشاره به آب‌های زراعی در جنوب تهران و پساب‌های حاصل زباله و آب‌های سطحی گفت: اقداماتی در این زمینه انجام شده و در خصوص بحث غذا و آب در سال‌های آینده کار‌های کلیدی انجام می‌شود و مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت.

وی به معضل آلودگی هوا در تهران اشاره کرد و گفت: در این زمینه برنامه‌هایی وجود دارد و شهرداری تهران به تنهایی متولی امر نیست. با اجرای طرح ترافیک جدید بخشی از آلودگی کم می‌شود، اما باید تمام سازمان‌ها و نهاد‌های ذیربط در این زمینه ورود کنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

فروریزش زمین در کمین تهران است

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 11 اسفند 1396-12:24 ب.ظ

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ضمن هشدار نسبت به فرونشست و فروریزش زمین در پایتخت گفت: مدام در حال رصد هستیم که در جایی با فرو ریزش آنی مواجه نشویم.

خبرگزاری ایلنا: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ضمن هشدار نسبت به فرونشست و فروریزش زمین در پایتخت گفت: مدام در حال رصد هستیم که در جایی با فرو ریزش آنی مواجه نشویم.

احمد صادقی، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به وجود خطر فرونشست و فروریزش در شهر تهران به تفاوت این دو اشاره کرد و گفت: فرونشست زمین دشت‌های جنوب غربی تهران را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و پدیده‌ای غیر از فرونشست نیز به نام فرو ریزش وجود دارد که در داخل شهر اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: پدیده فروریزش به علت جنس خاک تهران و اتفاقاتی است که زیر زمین می افتد. عواملی همچون ترکیدگی لوله یا آب های سرگردانی که تکلیفشان مشخص نیست، در ایجاد خطر فروریزش نقش دارند. یکی دیگر از دلایل فروریزش زمین تغییر مسیر قنوات تهران است، در نتیجه این تغییر مسیر حفره‌هایی در زمین به وجود می‌آید که احتمال فروریزش آنی را ایجاد کرده و باید به این نکته توجه شود که این جدای از مبحث فرو نشست دشت‌های جنوب تهران است.

صادقی در واکنش به این سوال که خطر فروریزش در چه نقاط و مناطقی از پایتخت وجود دارد؟ گفت: مکان این فرو ریزش مشخص نیست، شاید در بخشی از تهران به علت ترکیدگی و فرسودگی لوله‌ها آب نشت کرده باشد و این نشت آب موجب فرو ریزش و نشست زمین شود. در همین راستا دستورالعملی به همه مناطق ارسال شده است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ادامه به اقدامات این سازمان در راستای کاهش خطر فرو ریزش زمین در سطح شهر اشاره کرد و گفت: بر اساس این دستورالعمل هر علائمی همچون ترک در معابر رصد می‌شود و اگر نیاز به اسکن زیر زمینی باشد، این کار را انجام می دهیم، در هر صورت مدام در حال رصد هستیم که در جایی با فرو ریزش آنی مواجه نشویم. البته فرو ریزش زمین در منطقه شهران تهران اتفاق خیلی خاص و علی حده بود.

وی اضافه کرد: اما فرونشست زمین به دلیل عدم استفاده صحیح از منابع آبی و برداشت بیش از حد و بی‌رویه از چاه‌ها و قنوات شهر تهران است. در نتیجه این برداشت بی رویه چاه‌ها و قنوات به مرور زمان خشک شده و حفره‌ها پر می‌شوند و فرونشست زمین را رقم می‌زند.

صادقی در واکنش به اینکه گفته می‌شود؛ هیچ نقشه‌ای از لوله کشی آب و فاضلاب در تهران وجود ندارد، این اظهارات را تکذیب کرد و گفت: نقشه آب و فاضلاب تهران موجود بوده و به روز است و هر یک از سازمان‌ها نقشه GIS خود را تهیه کردند و در طرح جامع نیز همه شریان‌های حیاتی بارگذاری شده است.

او ادامه داد: با این حال بعضی از شریان‌های حیاتی به علت عمر زیاد فرسوده شده‌اند، همچنین به علت برداشت بی‌رویه از قنات‌های پایتخت احتمال فرو ریزش در داخل شهر تشدید می‌شود و احتمال دارد بعضی از قنوات بی‌آب شده باشد و این حفره‌ها در طول سنوات اخیر پر شده و احتمال نشست زمین را افزایش دهد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران در پایان درباره نقش مترو در تشدید خطر فرو ریزش زمین افزود: معمولا در نقاطی که شریان های حیاتی به ویژه لوله های آب و فاضلاب فرسوده هستند و مکان هایی که عملیات ساخت و ساز به قنات ها آسیب رسانده اند در معرض تهدید بیشتری قراردارند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کشف بی‌سابقه‌ترین محموله مواد محترقه در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 7 اسفند 1396-12:21 ق.ظ

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ جزئیات کشف بی‌سابقه‌ترین محموله موادمحترقه در پایتخت را تشریح کرد.

خبرگزاری تسنیم: سردار علیرضا لطفی،رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ جزئیات کشف بی‌سابقه ترین مواد محترقه در جنوب پایتخت را تشریح و اظهار کرد‌: چندی قبل ماموران پلیس امنیت تهران در جریان تولید و ورود محموله بزرگ مواد محترقه در جنوب تهران قرار گرفتند. با بررسی‌های پلیسی مشخص شد فردی در روستای خانلق فشافویه مشغول تهیه این مواد برای روزهای پایانی سال است.

وی ادامه داد: سرانجام ساعت 16 روز گذشته ماموران این پلیس موفق شدند متهم را سوار یک دستگاه وانت پیکان شناسایی و دستگیر کنند. در بررسی خودرو متهم 24 میلیون و 750 هزار ترقه پیازی کشف شد.

به گفته رئیس پلیس امنیت تهران، متهم در بازجویی‌های اولیه با اعلام اینکه مواد محترقه را برای روزهای پایانی سال و فروش در تهران آماده می‌کرد، مدعی شد در دو انبار کار تهیه مواد محترقه را انجام می‌داد.

لطفی با بیان اینکه ماموران با هماهنگی قضایی دو انبار متهم را در منطقه کهریزک شناسایی کردند، افزود: در بازرسی از این انبارها 30 میلیون ترقه پیازی کشف شد. همچنین 10 هزار و 960 ترقه آبشار نیز در این محل کشف و ضبط شد.

وی تاکید کرد: همچنین در بارزسی تخصصی 40 هزار دوک ترقه آبشار، 600 کیلوگرم پودر آلومینیوم، 4 هزار و 800 کیلوگرم ذغال چینی قاچاق، 9 دستگاه بسته بندی ترقه پیازی، یک دستگاه الک، یک دستگاه آسیاب و یک دستگاه مخلوط کن صنعتی کشف و ضبط شد.

لطفی با اعلام اینکه محل با دستور قضایی پلمب شد، گفت: تحقیقات از متهم ادامه دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic