با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

روایتی از خودسوزی مقابل شورای شهر تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:یکشنبه 24 مرداد 1395-05:45 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: علت خودسوزی مرد میانسال در مقابل شورای شهر، تمدید غرفه تره بار بود.
باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: علت خودسوزی مرد میانسال در مقابل شورای شهر، تمدید غرفه تره بار بود.

مهدی چمران با اشاره به حادثه خودسوزی مرد 40 ساله در مقابل ساختمان شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: بر اساس معاینه حافظی رئیس کمیسیون سلامت، این فرد دچار 20 درصد سوختگی شده است.

وی افزود: هنوز نتیجه‌ای در خصوص اینکه این فرد چند درصد دچار سوختگی شده از سوی بیمارستان به ما اعلام نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه صبح امروز و در آغاز جلسه غیر علنی شورای شهر خبر دادند که فردی در ساختمان شماره 2 شورای شهر که فاصله زیادی هم با ساختمان اصلی شورا ندارد، اقدام به خودسوزی کرده است، تصریح کرد: وی در قسمتی از ساختمان شماره 2 و دفتر ارتباطات مردمی درخواست تمدید غرفه از سازمان میادین و میوه‌ و تره‌بار را داشته که مسئول غرفه‌داری این سازمان به وی گفته باید در مزایده شرکت کنید.

چمران اضافه کرد: به همین منظور این فرد که 4 سال برنده مزایده شده، درخواست اجاره غرفه البته بدون مزایده داشته و مسئول غرفه هم به وی اطلاع داده که بر اساس قانون چنین موضوعی امکان پذیر نیست، به همین دلیل بر روی خود بنزین ریخته و خود را سوزانده است.


نوع مطلب : فرهنگ شهر نشینی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

700 گدای تهران جمع آوری شدند

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 23 مرداد 1395-12:53 ق.ظ

معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح جمع آوری متکدیان از سطح پایتخت با همکاری نهادهایی همچون شهرداری، بهزیستی، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، فرمانداری گفت: تاکنون 700 گدا از نقاط مختلف این شهر جمع آوری شده اند.
خبرگزای ایرنا: معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اجرای طرح جمع آوری متکدیان از سطح پایتخت با همکاری نهادهایی همچون شهرداری، بهزیستی، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، فرمانداری گفت: تاکنون 700 گدا از نقاط مختلف این شهر جمع آوری شده اند.
 
به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محمد باصری با تاکید بر اقدام های شهرداری تهران در راستای ساماندهی وضعیت متکدیان در تهران افزود: مدیریت شهری درسال های گذشته با احداث دو سامانسرای لویزان و اسلامشهر تلاش کرد تا از تعداد متکدیان در تهران بکاهد اما گستردگی حضور این افراد موجب شد تا امروز سازمان های ذی ربط با همکاری بین بخشی به دنبال مقابله با این پدیده باشند.
 
وی با بیان اینکه پشت پرده تکدی گری واقعیت های تلخ و آزاردهنده ای وجود دارد گفت: برخی مشاهدات حاکی از این است که گروه های مافیایی تکدی گری با به کارگیری و استثمار کودکان، زنان و مردان نیازمند سعی در درآمدزایی دارند.

باصری افزود: براساس شنیده ها، سرشاخه های تکدی گری ماهیانه بین 30 تا 50 میلیون ریال از این طریق درآمد دارند و روزانه بین 200 هزار تا300 هزار ریال به افراد خود حقوق تکدی گری پرداخت می کنند.

معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از شناسایی تعداد زیادی از این سرشاخه ها توسط مسئولان نیروی انتظامی خبر داد و گفت: قرار است تا با تمامی این متخلفان برخورد قضایی صورت گیرد و به وضعیت افرادی که زیر نظر آنان فعالیت می کردند توسط مراجع ذیربط رسیدگی شود.

*جمع آوری 700 متکدی در 10 روز

باصری با اشاره به تعداد متکدیان جمع آوری شده در 10 روز نخست اجرای طرح جمع آوری متکدیان گفت: از نهم تا 19 مردادماه 251 واحد گشت شهرداری در خیابان های تهران فعال بوده و با همکاری نیروی انتظامی تاکنون حدود 700 متکدی جمع آوری شده اند که این تعداد شامل 323 متکدی مرد حرفه ای و 233 متکدی مرد بی خانمان است.

معاون حمایت اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود: 45 متکدی حرفه ای خانم که بارها سابقه جمع آوری داشته اند و 87 متکدی بی خانمان خانم نیز در میان افراد جمع آوری شده حضور داشتند.

وی گفت: تاکنون حدود 20 تبعه خارجی که اقدام به گدایی در تهران می کردند نیز جمع آوری و به وضعیت آنان رسیدگی شده است.

باصری با اشاره به نحوه ساماندهی متکدیان جمع آوری شده گفت: متکدیان حرفه ای که در این مورد سابقه دار محسوب می شوند به سامانسراهای لویزان و اسلامشهر منتقل شده اند.

وی افزود: به دلیل اینکه تاکنون تمامی مسئولیت ساماندهی متکدیان بر دوش شهرداری تهران بوده و سازمان های ذیربط موارد مربوط به خود را تحویل نگرفته بودند، ناگزیر شدیم تا متکدیان بی خانمان را پس از احراز هویت به مددسراها معرفی کنیم.

معاون حمایت اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه از میان 20 متکدی خارجی 9 نفر به سامانسرای لویزان منتقل و 11 نفر با دریافت تعهد تحویل خانواده های خود شده اند گفت: اداره کل اتباع خارجی به تازگی آمادگی خود را برای تحویل این قشر از متکدیان و رد مرز آنان اعلام کرده است.

باصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئولیت هر یک از سازمان ها در طرح جمع آوری متکدیان خاطرنشان کرد: مسئولیت جمع آوری کودکان و ساماندهی معلولان جسمی، ذهنی، سالمندان، خانم های باردار و موارد اعصاب و روان برعهده سازمان بهزیستی است که روز چهارشنبه(20مردادماه) دو دستگاه ون برای استقرار مددکاران و رسیدگی به جامعه هدف در اختیار مسئولان مربوطه قرار داده شد.

وی با بیان اینکه پیش بینی شده تا از روز شنبه(23 مردادماه) مسئولان هر یک از سازمان ها در مقر مربوط به اجرای طرح مستقر شوند و جامعه هدف مربوط به خود را تحویل بگیرند، گفت: با اعلام آمادگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قرار است تا کمپی توسط این سازمان به شهرداری تهران معرفی شده و تمامی متکدیان معتاد برای پشت سر گذاشتن دوره درمان در کمپ ساماندهی شوند.

معاون حمایت اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود:مسئولان شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر وعده داده اند تا در هر دوره ظرفیت یکصد نفری را برای این قشر از مددجویان در کمپ ها درنظر بگیرند.

باصری با اشاره به همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ساماندهی متکدیان جمع آوری شده، گفت: قرار است متکدیانی که حرفه ای محسوب نشده و نیازمند واقعی هستند به این سازمان معرفی و به وضعیت آنان رسیدگی شود و در مورد ساماندهی متکدیان شهرستانی نیز مذاکراتی برای اخذ نیابت قضایی و ارجاع این افراد به شهرهای خود شده است.

معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران درباره مبلغی که متکدیان در زمان جمع آوری به همراه خود داشتند، گفت: متکدیان همواره خود را در خطر برخورد قانونی می بینند به همین دلیل افرادی به عنوان حامی در کنار این افراد هستند که هر 10 دقیقه وجوه آنان را می گیرند تا در صورت جمع آوری مبلغ چندانی در اختیارشان نباشد و معمولاً در زمان جمع آوری تنها حدود 200 هزار تا 400 هزار ریال در جیب این افراد است.

باصری گفت: البته سال گذشته در یک مورد پیرمرد متکدی را جمع آوری کردیم که برگه های سهام به ارزش یک میلیارد ریال در جیب خود داشت و در مصاحبه ها اعلام کرد که خانواده او را رها کرده اند و او نیز روانه خیابان شده است.

وی با اشاره به مهم ترین کلونی های متکدیان در تهران افزود: فعالیت اغلب متکدیانی که در این 10 روز جمع آوری شده اند در مناطق یک ، دو ، 12 و منطقه 19 بوده و منطقه سه و شش نیز در رده های بعدی قرار دارند.

باصری با بیان اینکه در پوشش تکدی گری هر گونه مفسده ای می تواند اتفاق بیفتد خاطرنشان کرد: یک روی سکه تکدی گری حمایت های مردم است، در واقع این مردمند که با حمایت و دلسوزی خود به گسترش پدیده تکدی گری دامن می زنند و اجازه سوء استفاده را به گروه های مافیایی می دهند.

معاون حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود: این سازمان برای آشنایی و آگاهی شهروندان نسبت به وضعیت متکدیان و واقعیت تکدی گری ضمن توزیع بروشور و پخش تیزرهای تلویزیونی، 500 تئاتر خیابانی را با موضوع تکدی گری در اماکن پرتردد اجرا کرد.

باصری با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت کودکان متکدی گفت: برای جلوگیری از بدترشدن وضعیت این کودکان قرار است تا امکان حضور آنان را در مراکز نگهداری کودکان کار موسوم به پرتو واقع در مناطق سه و شش فراهم آوریم و امیدواریم با انجام اقدام های مددکاری کودکان متکدی به حضور در این مراکز ترغیب شده و مورد آموزش های لازم قرار گیرند. 


نوع مطلب : فرهنگ شهر نشینی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

در مهدکودک‌ها چه می‌گذرد؟/ اجاره عمو موسیقی، رقص، استخر مختلط و تکلم به زبان انگلیسی!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 16 مرداد 1395-07:53 ب.ظ

بالای ۳ میلیون هزینه دارد. با بچه‌ها انگلیسی حرف می‌زنند. برای جشن تولد‌ها عمو موسیقی می آورند و حرکات موزون انجام می‌دهند. کودکان را به استخرهای مختلط می‌برند. اینجا برخی از مهد کودک‌های پایتخت‌نشینان است.
صراط: بالای ۳ میلیون هزینه دارد. با بچه‌ها انگلیسی حرف می‌زنند. برای جشن تولد‌ها عمو موسیقی می آورند و حرکات موزون انجام می‌دهند. کودکان را به استخرهای مختلط می‌برند. اینجا برخی از مهد کودک‌های پایتخت‌نشینان است.

به گزارش فارس، فرآیند تربیت کودک در خانواده از همان بدو تولد آغاز می‌شود اما کم کم با افزایش سن از حمایت مطلق و همه‌جانبه پدر و مادر کم شده و به استقلال فرزند افزوده می‌شود. والدین برای افزایش استقلال باید در مناسب‌ترین زمان فرزندان خود را به مکان‌هایی مانند مهدکودک، پیش‌دبستانی و... بفرستند.

تعامل کودک با همسالان، آشنا شدن آنها با قوانین اجتماعی، ایجاد روابط اجتماعی، بازی‌های گروهی و رشد توانایی‌های فردی از مزایای مهدکودک است که زمینه‌ساز مدرسه‌پذیری و به دنبال آن جامعه‌پذیری کودک می‌شود.

متاسفانه تحقیقات و بررسی‌ها نشان داده در جامعه ما، مهدها از استانداردها و شیوه‌های صحیح آموزشی فاصله زیادی دارند؛ از مربی گرفته تا ایمن بودن مهدکودک؛ و این درحالی است که طی 30 سال گذشته، تعداد کودکانی که به کودکستان یا مهدکودک می‌روند، افزایش یافته و میزان ساعتی که کودکان دور از والدین خود هستند بیشتر شده است.

از طرفی وظیفه یک مهدکودک خوب فقط این نیست که کودکان را در غیاب والدینشان ایمن نگه درد و آنها را خوب تغذیه کند بلکه مهدکودک باید مانند یک کودکستان کارآمد، تجربیات آموزش با کیفیت عالی را برای کودکان فراهم کند.

مهدهایی که مربی متخصص ندارند

مینا فرهادی، کارشناس ارشد روان‌شناسی تربیتی در این باره به فارس می‌گوید: مربی مهد باید دارای تحصیلات علوم تربیتی و روان‌شناسی کودک و رشد داشته باشد. اما گاهی در مهدها دیده شده که از مربیان متخصص استفاده نمی‌شود یا حتی در برخی موارد میزان تحصیلات مربیان، دیپلم است که بهتر است در این‌گونه مهدها، در طول هفته، حداقل دو روز روان‌شناس در مهد حاضر شود و به مشاهده رفتاری دقیق کودکان بپردازد تا در صورت لزوم توصیه‌های مربوط به مربی و والدین را تذکر دهد.»

وی در مورد شیوه‌های آموزش و یادگیری در مهدکودک ادامه می‌دهد: مهدهایی که تنها به بعد آموزشی می‌پردازند مثلا آموزش همزمان دو زبان، لزوما مهدهای مناسب نیستند چراکه بهترین نوع آموزش و یادگیری در سنین خردسالی از راه‌های بازی عینی، کلامی و عملی است و در تنظیم بازی‌ها در سنین مختلف مهد باید دقت کافی شود. نوع بازی‌ای که برای بچه‌ها در نظر گرفته می‌شود، بسیار مهم است. بازی‌های هر گروه سنی باید با توجه به مراحل رشد کودک طراحی شود تا علاوه بر لذتی که کودک از اجرای بازی می‌برد، مهارت‌های جدید را نیز بیاموزد.

 در مهدکودک‌ها چه می‌گذرد؟/ اجاره عمو موسیقی، رقص، استخر مختلط و تکلم به زبان انگلیسی! +تصاویر

این مهدکودک است یا هتل ستاره‌دار؟!

در سالهای اخیر هم موضوع ستاره‌دار بودن مهدکودک‌ها باب شده است مهدهایی که به گفته یکی از مسئولان مهدکودک،مانند هتل ها شده و همانطور که هتل ها با امکانات بهتر،ستاره بیشتری هم دارند این مهدها از یک ستاره تا سه ستاره تقسیم بندی می شوند.

خانم م.ر مربی مهدکودکی 2ستاره در ظفر است.او می گوید: مهدکودکش طبق بخشنامه بهزیستی این ستاره ها را گرفته و همان امکاناتی دارد که هتل ها دارند و ستاره می گیرند.

شهریه میلیونی در شمال شهر با امکان آب‌تنی در تشت آب

وی که از اعلام مبلغ شهریه طفره می رود ادامه می دهد: از ساعت 7/30 تا 4 عصر می توانیم کودک را نگهداری کنیم و برنامه غذایی به والدین می دهیم که برای کودکشان بیاورند.به دلیل کم آبی هم امکانات شنا و استخر نداریم بلکه در حیاط تفنگ آب‌پاش به بچه ها می دهیم یا تشت آب می گذاریم تا آب‌تنی کنند.

در مهدکودک‌ها چه می‌گذرد؟/ اجاره عمو موسیقی، رقص، استخر مختلط و تکلم به زبان انگلیسی! +تصاویر 

فرستادن بچه‌های مردم به استخر مختلط

خانم ی.ب مربی مهدکودک دیگری در خیابان مطهری است که مهدکودکش یک ستاره است.وی می گوید: در این مهدکودک امکانات آموزشی و ورزشی خوبی وجود دارد.مربیان همه لیسانسه و روانشناس و مسلط به زبان انگلیسی هستند.کلاسهای خلاقیت،زبان و موسیقی هم دارند.

گرفتن صابون و دستمال و کیسه فریزر به صورت ماهانه از والدین

وی می گوید: استخر هم داریم ولی نه برای کودکان زیر 3سال.البته در مهدکودکهای دیگر شنیده ام که اگر مهدها هم استخر ندارند کودکان را به استخرهای مختلطی می فرستند ولی مانداریم.بعضی از مهدها صابون و کیسه فریزر هم از والدین می گیرند ولی ما ماهانه نمی گیریم!

این مربی مهد می گوید: .شهریه پایه برای 8 ساعت 550 هزار تومان است البته الان 80 میلیون هزینه کرده ایم تا مهد را ارتقا دهیم.

 
در مهدکودک‌ها چه می‌گذرد؟/ اجاره عمو موسیقی، رقص، استخر مختلط و تکلم به زبان انگلیسی! +تصاویر
رواج جشن تولدهای چندمیلیونی در برخی مهدها

عمو موسیقی و چشم و هم چشمی‌های میلیونی

مربی مهد دیگری با 2 ستاره در مرکز شهر می گوید: ما در مهدمان عمو موسیقی داریم.این فرد برای برگزاری جشن ها حضور دارد و البته هزینه تمام این امکانات جانبی از والدین گرفته می شود.

از حالا برای 3 سال دیگه رزرو کن

به سراغ یکی دیگر از مهدکودکهای شمال شهر رفتم که از قرار معلوم مشهور و پرآوازه هم بود.

مسئول پذیرش این مهد 3 ستاره نبود و یکی از کارمندان به سوالات پاسخ داد.

وی می گفت: ما پذیرش زیر یکسال نداریم به همین دلیل می توانی از حالا برای 3 سال دیگه رزرو کنی.تازه شاید آن موقع بتوانی ثبت نام کنی چون این مهد سالی یکبار بیشتر ثبت نام نمی کند.

از او پرسیدم: حداقل هزینه را بگویید؟ گفت: برو بالای دوسه میلیون. سه سال دیگه هم که آمدی آیا بشود آیا نشود.دلیلش را پرسیدم؟ با پوز خندی گفت: الکی که مهدکودک سه ستاره .... نشده‌ایم که؟!

امتحان ورودی برای ثبت‌نام

پرسیدم مگر چه امکاناتی دارید؟گفت: ما اول یک امتحان ورودی می گیریم و بعد ثبت نام می کنیم و در صورت ورود به مهد، زبان انگلیسی را از همان ابتدا به صورت روزمره آموزش می‌دهیم.کلاسهای هنری، نقاشی، خلاقیت، زبان انگلیسی و فرانسه، کاردستی، ورزشی، باله، ژیمناستیک و...را هم داریم.

این مهدکودکها تنها نمونه کوچکی از مهدکودکهای کشور هستند.مهدهایی که میلیون ها تومان شهریه می گیرند اما باید دید که تا چه میزان در بروز هوش و خلاقیت کودکانمان،اجتماعی شدن و مسئولیت پذیری آنها در آینده می توانند نقش موثری داشته باشند.

 در مهدکودک‌ها چه می‌گذرد؟/ اجاره عمو موسیقی، رقص، استخر مختلط و تکلم به زبان انگلیسی! +تصاویر
مهدهایی که شهریه‌های بالا می‌گیرند اما از نظر تغذیه و فضا استاندارد نیستند

وجود 13هزار مهد تحت پوشش بهزیستی

حبیب‌الله مسعودی فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در اینباره به فارس می گوید: ما در کشور نظارت‌های بسیار وسیعی برای مهد کودک‌ها داریم و سخت‌گیری هم در زمینه رسیدگی به وضعیت آنها داریم.

وی ادامه می‌دهد:در حال حاضر 13 هزار مهد کودک تحت پوشش سازمان بهزیستی وجود دارد که از این تعداد 20 تا 30 مهد در تهران مجهز به استخر است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی ادامه می دهد: 7500 روستا مهد داریم و در حاشیه شهرها هم 1200 مهد کودک وجود دارد که نسبت به تغذیه آنها اقدامات اساسی صورت گرفته به طوری که 50 میلیارد تومان برای یارانه غذای گرم این کودکان هزینه شده است.

فرید در مورد اینکه گفته می‌شود برخی از مهد کودک‌ها دارای استخر مختلط هستند،‌ ادامه می‌دهد: جزو دستورالعمل‌های داده شده به مهد کودک‌ها موضوع استخرها هم مطرح شده که باید در این زمینه مجوزهای لازم را داشته باشند و از سازمان تربیت بدنی اجازه استفاده از استخر را کسب کنند.

استخرهای مهد نباید مختلط باشند/بروز مواردی از تخلف

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی می گوید: البته نباید استخر مختلط وجود داشته باشد چرا که در دستورالعمل ابلاغی ما این مورد تأکید شده و هر مهد کودکی که در این زمینه اقدام کند، تخلف کرده است.بنابراین بر اساس نظارت‌هایی که روی مهد کودک‌ها داریم در زمینه استخرهای مختلط نیز نامه‌نگاری کرده‌ایم به خصوص به مهدهای استخردار که این موضوع را لحاظ کنند و مجوز لازم را داشته باشند.

فرید با بیان اینکه موضوع استخرهای مختلط بیشتر در مهد کودک‌های تهران وجود دارد،‌ می افزاید: بحث ستاره‌دار بودن مهد کودک‌ها هم موضوع دیگری است که در دستورالعمل‌های ابلاغی ما آمده است با توجه به خدمات ارائه شده و رتبه‌بندی آنها مهد کودک‌ها ستاره‌دار تعریف می‌شوند.

وی تأکید می کند: اکنون حدود 40 درصد مهد کودک‌ها دو ستاره و حدود 30 تا 40 درصد مهدها هنوز ستاره‌دار نشده‌اند و فقط 10 درصد سه ستاره هستند.

افزایش 10 درصدی شهریه به ازای هر ستاره

فرید ادامه می دهد: میزان شهریه والدین باید به ازای ستاره‌دار بودن مهدها بپردازند به این صورت است که شهریه مهدهای کودک یک ستاره 10 درصد، دو ستاره 20 درصد، سه ستاره 30 درصد و چهار ستاره 40 درصد بیشتر شهریه پایه در نظر گرفته می‌شود.

وی با تأکید بر عدالت اجتماعی در مهد کودک‌ها می گوید: بسیاری از مهد کودک‌ها در حاشیه شهرها دچار سوءتغذیه بودند که وزارت بهداشت 2 ماه پیش وضعیت آنها را به ما گزارش داد چرا که مسؤول نظارت بر بحث تغذیه، وزارت بهداشت است بنابراین با اعطای یک وعده غذای گرم به آنها 50 درصد میزان سوءتغذیه در این کودکان کم شده است.

ستاره های مهد هر 3سال بازبینی می‌شوند

پروانه ثمودی کارشناس مسؤول امور مهدکودک‌های بهزیستی استان تهران نیز به فارس در رابطه با ستاره‌دار بودن مهدکودک‌ها،‌ می گوید: ستاره‌های مهدکودک‌ها هر سه سال یکبار بر اساس یک دستورالعملی که به مهدکودک‌ها داده می‌شود، بررسی و در صورت نیاز تمدید شده یا از برخی از مهدکودک‌ها برداشته می‌شود.

وی ادامه می دهد: نظارت بر مهدکودک‌ها نیز حداقل در هر فصل انجام می‌شود مگر اینکه بنا بر ضرورت‌هایی که ایجاد شود یا ایام خاص نظارت بر مهدها افزایش یابد.

این کارشناس مسؤول امور مهدکودک‌ در رابطه با وجود استخرهای مختلط در مهدکودک‌های تهران می گوید: ما بخشنامه داریم که در آن به صراحت گفته شده باید مهدکودک‌ها استخر مختلط نداشته باشند حتی در زمینه وجود استخر هم کاملاً باید موارد اخلاقی و ایمنی رعایت شود و مربی و ناجی متناسب با جنسیت کودکان به کار گرفته شود.

ثمودی ادامه می دهد: هر کجا که کودک به عنوان استخر مختلط از سوی مهدهای فرستاده می‌شود مربوط به سازمان بهزیستی نیست ما مهدهای موازی زیادی داریم؛ شهرداری و سایر سازمان‌های مرتبط هستند که ممکن است استخر مختلط داشته یا کودک را به چنین فضایی ببرند.

وی می افزاید: به ما گزارشی از استخر مختلط دادند که برویم و ببینیم اما زمانی که رفتیم متوجه شدیم که مربوط به سازمان بهزیستی نبود.

وجود مهدکودک‌های غیرمجاز در سطح شهر

کارشناس مسؤول امور مهدکودک‌های بهزیستی استان تهران می گوید:‌برخی از مهدکودک‌ها هم به صورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند ما آنچه که ابلاغ می‌کنیم را بر آن نظارت داریم و مهدکودک‌ها را موظف کرده‌ایم که دستورالعمل‌ها را اجرا کنند و آنها هم تخطی نمی‌کنند.

وی می گوید:‌ پلمب مهدکودک متخلف در دستور کار وجود دارد اما تا کنون هنوز تخلفی انجام نشده که مهدکودکی پلمب شود.

وی در پایان گفت: 750 مهدکودک در سطح استان تهران تحت پوشش سازمان بهزیستی تهران قرار دارد که ما به مهدکودک‌های حاشیه استان یک وعده غذای گرم را بر اساس یک طرح کشوری می‌دهیم.

 در مهدکودک‌ها چه می‌گذرد؟/ اجاره عمو موسیقی، رقص، استخر مختلط و تکلم به زبان انگلیسی! +تصاویر

ماجرای مادری که کودکش را از مهد پرستاره فراری داد

مادر یکی از همین کودکانی که فرزندش را به مهدکودک به ظاهر 3 ستاره برده می گوید: «من پسرم ٦ ماه به مهد کودک...می رفت .روزی که برای ثبت نام رفتم احساس کردم که خیلی جدی و خشک هستند ولی خیلی این مطلب را جدی نگرفتم.طبق روال هر مهدکودکی تا یک هفته مادر می تونه با کودک به مهد بیاد ولی در این مهد از روز اول توقع داشتند که ما بچه هامون رو بذاریم و بریم با اینکه می خواستن مثلا یک هفته اجازه بدهند ما باشیم ولی طوری رفتار می کردند که احساس می کردم بچه من یک ایرادی داره که گریه می کنه.»

وی ادامه می دهد: «در حالی که حتی معمولی ترین مهد ها هم این رو می فهمند که یک بچه نرمال بین یک تا ٣ هفته بی تابی می کنه. خلاصه پسر من بعد یک هفته جذب شد و رفت هر چند که رفتارشون توی این یک هفته خیلی به من استرس داد کم کم متوجه شدم اصلا دلشون نمی خواد که مامانها با هم ارتباط داشته باشند و ترجیح می دهند که وقتی دنبال بچه می‌رویم اسمش رو جلوی در به نگهبان مهد بگویم و وارد مهد نشویم کم کم احساس کردم پسرم از اینکه توی یک مهمونی بدود یا بلند صحبت کند(مهمونی که بچه های دیگه دارن می دوند و خوشی می کنند)با یک ترسی از من می پرسه اگه من بدوم من و دعوا می کنید و... »

این مادر می گوید: «رفتم مهد کودک و گفتم که خیلی به بچه ها سخت نگیرید بگذارید شاد باشند و کودکی کنند جواب شنیدم باید خوشحال باشید که اینقدر بچه شما مودب شده و نمی دود.»« یک روز پسرم به من گفت من اگه فارسی بگویم جیش دارم اجازه نمیدند برم دستشویی باید حتما انگلیسی بگم.»

وی می افزاید: «کاردستی های پسرم خیلی قشنگ بود طوری که تعجب می کردم کار خودش باشه یک روز که اونجا بودم دیدم یه بچه ایی به جای نقاشی خط خطی کرده و خانوم ... مدیر اونجا داره به مربی میگه چرا اجازه دادی خط خطی کنه باید یادش بدی به جای این چرت و پرتها نقاشی بکشه و این یعنی کشتن خلاقیت کودک.»

مادر حسام می گوید:«مدیر مهد می گفت کاردستیهای بچه ها باید همون رنگ و شکلی باشه که مربی می‌گوید و بچه ها حق اظهار نظر ندارن».«وقتی هم که اعتراض می کردم می گفتند اگه ناراحتین بروید جایی که بچتون رو لوس و بی ادب بار بیارند».

وی به مادرانی که می خواهند کودکانشان را به مهد بسپارند توصیه کرد: « شاید بعضی از مهدها بچه ها رو خیلی آروم و حرف گوش کن بار بیارن و توی مهمونی از جاشون به راحتی تکون نخورن یا خیلی خوب انگلیسی حرف بزنن ولی به قیمت کشتن کودکی کودکانمون تموم میشه...اینجور مهدهای پرآوازه بیشتر شبیه پادگان هستند و جبران ضربه های روحی که به بچه هامون زده میشه سخته.دیگه تصمیم با شما....».داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

‫نقشه شیطانی برای مسافر آلمان

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 16 مرداد 1395-01:34 ق.ظ

هفت سال زندان و جریمه نقدی ، مجازات مرد شیادی است که به بهانه ویزای شینگن قصد آزار زنی را داشت.
خبرگزاری میزان: در آخرین روزهای سال گذشته زن جوانی هراسان و مضطرب خود را به ماموران پلیس رساند و راز این جنایت سیاه را فاش کرد. او به ماموران گفت: قصد داشتم برای زندگی و تحصیل به آلمان بروم. به همین خاطر به سفارت این کشور مراجعه کردم اما نتوانستم اقامت بگیرم. قصد بازگشت به خانه را داشتم که مرد جوانی با لهجه جنوبی سراغم آمد و مدعی شد به خاطر دوستانی که در سفارت آلمان دارد، می تواند برای من ویزای شینگن بگیرد. 

وی افزود: 70 میلیون تومان قرار شد به او بدهم. 40 میلیون تومان به او دادم و قرار شد 30 میلیون تومان دیگر را بعد از گرفتن ویزا به او بدهم. یک روز با من تماس گرفت و مدعی شد بلیط ترکیه آماده شده و قرار است در ترکیه ویزا به من داده شود. برای گرفتن ویزا با او قرار گذاشتم. سوار ماشین شدیم و او به جای آژانس مسافرتی مرا به بیرون از شهر برد. قصد آزارم را داشت که با او درگیر شده و توانستم از دستش فرار کنم. 

پس از این شکایت تحقیقات در این باره آغاز و متهم شناسایی و دستگیر شد. مرد جوان به نام سعید در بازجویی ها با اعتراف به جرم خود گفت: وسوسه های شیطانی باعث شد که تصمیم به این کار بگیرم. همچنین برای کلاهبرداری مدعی شدم می توانم برای او ویزای شنگین تهیه کنم. 

متهم هفته گذشته در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به 7 سال زندان ، رد مال و جریمه محکوم شد.‬


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

50 درصد متکدیان تهران اصلا نیاز مالی ندارند!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:سه شنبه 12 مرداد 1395-11:03 ب.ظ

50 درصد متکدیان تهران اصلا نیاز مالی ندارند!
روزنامه شرق: 50 درصد متکدیان تهران اصلا نیاز مالی ندارند!
 
کاریکاتور: گدای پر رو!داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic