با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

حمله سگ های وحشی در ورزشگاه آزادی

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:سه شنبه 29 تیر 1395-10:36 ب.ظ

حمله سگ های وحشی در ورزشگاه آزادی 2 فرد را به شدت مجروح و راهی بیمارستان کرد،حال یک تن از مجروحان وخیم گزارش شده است.
صراط: طبق اطلاع ما از برخی منابع آگاه 2 ورزشکار که در مجموعه ورزشی آزادی تمرینات ورزشی خود را دنبال می کردند در 2روز متفاوت مورد حمله سگ های وحشی در ورزشگاه آزادی قرار گرفتند و البته پس از آن راهی بیمارستان شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پیگیری های ما از بیمارستان محل بستری مجروحان حاکیست که مصدومین این 2 حادثه حال عمومی مناسبی ندارند یکی از این افراد در آی سی یو بستری است و شرایط بحرانی دارد و شخص دیگر نیز از ناحه گلو و نای و مری دچار جراحت شدیدی شده است و زیر نظر پزشکان این بیمارستان در حال مداوا هستند.

جالب تر اینکه مسئولان شرکت توسعه و تجهیز تا امروز در مورد این اتفاق اظهار نظری نداشتند اما مدیر مجموعه ورزشی آزادی تهران امروز در این باره با خبرنگار ما به گفتگو پرداخت و برخی از ابهامات را روشن کرد.

مدیر مجموعه ورزشی آزادی تهران:

خوشبختانه حال مصدومان خوب است/نباید به سگ ها آسیب برسانیم

طباطبایی مدیر مجموعه آزادی تهران د رمورد 2 حادثه اخیر ورزشگاه آزادی گفت: متاسفانه سال هاست که سگ های ولگرد در مجموعه ورزشی حضور دارند و این 2 حادثه نیز به وقوع پیوسته و همکاران ما پگیر وضعیت این دونده و قایقران هستند و خوشبختانه وضع عمومی آنها خوب است.

وی ادامه داد:مشکل این سگ ها را باید نهاد ها و ارگان های ذیربط حل کنند اما راه حل آن کشتن سگ ها نیست و باید حقوق این حیوانات را در نظر گرفت و کشتن آنها کار درستی نیست و باید آنها را با دارو های مخصوص که دستگاه های مرتبط می شناسند از حالت تهاجمی خارج کنند و یا راه حل دیگری برای آنها بسنجند.

طباطبایی افزود:بنده معتقدم این موضوع باید پیگیری شود و شهرداری در حال بررسی این موضوع است و به دنبال راه کار مناسبی برای حل این موضوع هستند و ما هم از این پس در ورزشگاه با امداد رسانی مناسب و پیگیری های مستمر حراست مراقب اینگونه اتفاقات باشند.

وجود این سگ های خطرات در حالی در آزادی لا پوشانی می شود که اکثر ورزشکاران ما در این ورزشگاه تمرینات خود را انجام می دهند و معمولا ورزشگاه به منطقه ای اطلاق می شود که حصار بندی شده است و امنیت بالایی دارد و اینکه این سگ های وحشی چطور به ورزشگاه راه یافتند و چه کسی مسئول جان این افراد است جای سئوال دارد.

تا جائیکه ما می دانیم برای ورزو به ورزشگاه آزادی باید از هفت خوان رستم رد شد جالب تر اینکه برای ورود به ورزشگاه از کارت شناسایی گرفته تا ضامن و تلفن از مقامات و ... لازم است اما این سگ ها چطور از چه راهی و چگونه به ورزشگاه راهیافقتند جای تعجب دارد .

بازهم مثل حوادث قبل و قبل تر در ورزش این روزها همه دنبال مقصر می گردند و این بار نیز این پرونده بایگانی خواهد شد و هیچ شخص یا سازمان و ارگانی این مسئولیت را به عهده نخواهد گرفت.

شهرداری،توسعه و تجهیز ،مجموعه ورزشی آزادی و...

مهم نیست کدام مقصر باشند مهم این است که جان این 2 انسان فقط برای ورزشی به خطر افتاده که می بایستی ضامن سلامتیشان باشد.

البته پیش ازاین که این موضوع را رسانه ای کنیم وکیل یکی از افراد مجروح به ما مراجعه کرد و خواستار رسانه ای شدن این موضوع شد اما تاکید کرد که به ما گفته اند سکوت کنید خسارت شما پرداخت می شود و شخص مورد نظر به یکباره از دسترس خارج شد و این هم از نکات قابل توجه این حادثه است.

این موضوع به زودی از بیمارستان فوق نیز پیگیری می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قطع شبانه درختان در خیابان لارستان

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 28 تیر 1395-04:14 ب.ظ

قطع شبانه درختان در خیابان لارستان

۱۳۹۵/۰۴/۲۸ 
قطع شبانه درختان در خیابان لارستان

سلامت نیوز:شب گذشته تعدادی درخت در خیابان لارستان قطع شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان، در ساعات پایانی شب گذشته، ماموران شهرداری تهران در خیابان لارستان واقع در خیابان مطهری حاضر شده و اقدام به قطع 10 تا 12 اصله درخت کردند.

مسئولان شهرداری تهران در واکنش به اعتراضات شهروندان مبنی بر چرایی قطع درختان اعلام کردند که درختان پوسیده بوده و احتمال سقوط آنها و به خطر افتادن جان مردم وجود داشته است.

چندی است که در تهران به بهانه پوسیده بودن درختان و جلوگیری از سقوط آنها، مواردی از قطع درخت گزارش شده که در هر مورد کارشناسان نظرهای خاصی را اعلام کرده اند.

در شرایطی شب گذشته در خیابان لارستان اقدام به قطع درختان به بهانه پوسیدگی آنها شد که در محل قطع درختان، یک ساختمان در حال احداث وجود دارد و می توان قطع درختان مذکور را بی ارتباط با ساخت و سازهای اخیر در این محدوده ندانست.

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دلیل فوت کیارستمی از زبان فرزندش

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 17 تیر 1395-11:28 ق.ظ

به دنبال انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال "خطای پزشکی" در روند معالجه عباس کیارستمی، فرزند این کارگردان گفت که موضوع فقط شخص پدرش نیست، بلکه «یک معضل بزرگتری است که باید به آن معضل نگاه شود و این که چگونه می‌شود این معضل برطرف شود». وی تأکید کرد که حل این «معضل پزشکی»، جزو وظایف وزارت بهداشت است.
پایگاه خبری انتخاب: به دنبال انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال "خطای پزشکی" در روند معالجه عباس کیارستمی، فرزند این کارگردان گفت که موضوع فقط شخص پدرش نیست، بلکه «یک معضل بزرگتری است که باید به آن معضل نگاه شود و این که چگونه می‌شود این معضل برطرف شود». وی تأکید کرد که حل این «معضل پزشکی»، جزو وظایف وزارت بهداشت است.

"احمد کیارستمی" که اکنون برای پیگیری روند انتقال پیکر پدرش در پاریس به سر می‌برد، گفت که مرگ پدرش بر اثر "آمبولی" (لخته شدن خون) و سکته وسیع مغزی بوده است.

او اضافه کرد که خانواده کیارستمی از این پس «از راه درست» به اطلاع‌رسانی بیشتر در زمینه پرونده پزشکی عباس کیارستمی خواهند پرداخت و «برخورد احساسی» در این زمینه به کسی کمک نخواهد کرد.

احمد کیارستمی که با رادیو فرانسه گفتگو می کرد، بار دیگر با رد شایعه سرطان پدرش، گفت که امیدوار است پرونده عباس کیارستمی به عنوان «یک مشکل همگانی» به صورت «درست‌تر و ریشه‌ای‌تر» پیگیری شود و این پیگیری «تأثیر مثبتی برای برداشتن این مشکل در جامعه پزشکی ایران» داشته باشد.

فرزند کیارستمی همچنین گفت که در چند روز آینده تمرکز اصلی خانواده او، انتقال پیکر عباس کیارستمی از فرانسه به ایران است.

حجت‌الله ایوبی معاون وزیر ارشاد، در گردهمایی سینماگران به مناسبت درگذشت این کارگردان در موزه‌ سینما در تهران گفت: «اگر قصوری در پرونده‌ی پزشکی عباس کیارستمی رخ داده باشد، وزارت بهداشت خود به این موضوع رسیدگی می‌کند و نیازی نیست ما در ارشاد پرونده را پیگیری کنیم».

خانواده کیارستمی پیشتر اعلام کرد که این کارگردان در نیمه دوم اسفند گذشته برای «جراحی انتخابی پولیپ روده» به اتاق عمل رفت. این درحالی است که رضا پایدار معاون وزیر بهداشت، علت اولین جراحی عباس کیارستمی را «مشکل روده‌ای و برای پیشگیری از پیشروی سرطان» عنوان کرده است.

همچنین احمد کیارستمی، پیش از این در واکنش به یادداشتی در صفحه فیس بوک خود نوشت: «وضعیت درمان پدرم بسیار نامناسب بود و صدمه‌هایی غیرقابل برگشت ایجاد شد که عمدتاً به دلیل اشتباه پزشکان معالج بود».داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آن بازیگری که می‌گوید پیشنهاد بی‌شرمانه وجود ندارد دروغ می‌گوید!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 17 تیر 1395-12:13 ق.ظ

بازیگر مجموعه تلویزیونی "نیاز" گفت: خطاب به آن بازیگری که معضل پیشنهاد بی شرمانه در سینما را رد می کند و می گوید که وجود ندارد، می گویم که به جرأت دروغ می گوید.
آن بازیگری که می‌گوید پیشنهاد بی‌شرمانه وجود ندارد دروغ می گوید!
صراط: شهرزاد کمال زاده بازیگر سینما و تلویزیون درگفت و گو با  میزان در خصوص فعالیت این روزهای خود گفت: درحال حاضر مشغول بازی در سریال تلویزیونی «آرام می گیریم» به کارگردانی روح الله سهرابی و تهیه کنندگی فرهاد گلی هستم و با توجه به مدت زمانی که پشت سر گذاشتیم فکر می کنم حداقل شش ماهی تا پایان ساخت این مجموع تلویزیونی باقی مانده است.

این بازیگر سینما در خصوص کم کاری برخی از بازیگران زن در تلویزیون افزود: من فکر می کنم اصلی ترین مشکلی که بازیگران ما این روزها با آن مواجه هستند این است که اصلا دیگر کاری وجود ندارد که بخواهند انجام بدهند، تولیدات در رسانه ملی به شدت پایین آمده است و از زمانی که ساخت تله فیلم ها متوقف شد بازیگران به شدت با مشکل کم کاری یا بهتر است بگویم بیکاری مواجه شدند.

کمال زاده درخصوص حواشی که این روزها حول محور بازیگران زن در سینمای ایران می چرخد گفت: متاسفانه حواشی همچنان در سینمای ما حاکم است و در روندکار ما تاثیر گذار است اما صد در صد این کار حواشی نیست ولی این را هم باید بگویم یک سری حواشی این روزها در سینمای ایران وجود دارد که به هیچ عنوان نمی توان آنها را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: متاسفانه حیف که نمی توانم اسم کسی را بیاورم اما کسانی این روزها در سینمای ایران هستند که فضای به شدت ناسالمی را در این حرفه به وجود آورده اند، اما این را هم باید بگویم که به نسبت این نقاط منفی گروه ها و انسانهای خوب و سالم نیز در سینما وجود دارند.

کمال زاده تصریح کرد: من مجردم اما بازیگران زنی که این روزها می گویند چون متاهل هستند پس دیگر کاری به آنها پیشنهاد داده نمی شود برای من غیر قابل پذیرفتن است، چرا که همه ما می دانیم بانوان متاهل زیادی در سینما و تلویزیون به شکل پرکار حضور دارند که هم متاهل هستند و هم چند فرزند دارند اما حضور فعالانه در سینما و تلویزیون دارند.

این بازیگر سینما در خصوص یکی از بازیگران زن که در مصاحبه ای گفته بود به اعتقاد من پیشنهاد بی شرمانه در سینما وجود ندارد و اگر دارد چرا به من نمی دهند! گفت: خطاب به آن بازیگری که این موضوع را مطرح کرده می گویم که به جرأت دروغ می گوید و حتی حاضرم مقابل رویش باز تکرار کنم که دروغ می گوید،‌ اصلا مگر می شود در چنین حرفه ای به نام سینما حاشیه های منفی و پیشنهادات بی شرمانه وجود نداشته باشد نه تنها وجود دارد بلکه تاثیر به شدت منفی در روندکار  من و امثال من گذاشته است.

وی ادامه داد: من در طول سال چندین کار خوب با موقعیت های مالی ویژه، زیر پا می گذارم تا وارد حواشی ناسالم و رفتار غیر موجه برخی از افراد نشوم در کنار اینها برخی کارها هستند که اصلا نمی توانم آنها را قبول کنم چه برسد که بخواهم راجع به آنها فکر کنم.

کمال زاده گفت: واقعا بازیگران جوان سینمای ما تحت فشار هستند خیلی از دوستان من هستند که دو سال است هیچ کاری انجام نداده اند و این خیلی سخت است از خدا می خواهم تدبیری برای این وضعیت نامناسب اندیشیده شود، در گذشته وقتی جایی بازیگری دیده می شد می گفتند آن پولدار است اما این روزها هر کجا می رویم و می گوییم بازیگر هستیم دلشان برایمان می سوزد.

این بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص سریالهای مناسبتی تلویزیون گفت: سال گذشته برای شبهای قدر در سریال تلویزیونی «نیاز» به ایفای نقش پرداختم که این روزها از شبکه سه سیما درحال بازپخش است.

کمال زاده خاطر نشان کرد: ماه رمضان را دوست دارم چرا که همیشه این ماه برای من حال وهوای خوبی داشته و مبارک بوده است واتفاقات خوبی را برای من رقم زده و مهمتر اینکه در این ماه همه مردم سعی می کنند پرهیزگارتر باشند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جزییات جدید از حادثه انفجار شهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:سه شنبه 15 تیر 1395-05:35 ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر تهران به بررسی‌های صورت پذیرفته در خصوص حادثه شهران اشاره کرد و گفت: وجود فضاهای خالی به دلیل عدم اسکنر مترو و تجمع گاز در این فضاها باعث بروز انفجار شهران شد.
خبرگزاری فارس: مهدی چمران در دویست و هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران به جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری نیز درخصوص حادثه شهران اشاره کرد و اظهار داشت: شهردار تهران در این جلسه عنوان کردند که کار ما یافتن مقصر نیست بلکه باید از این حادثه برای آینده شهر درس گرفت.

وی با اشاره به حضور کارشناسان و مسئولینی از مرکز تحقیقات، وزارت مسکن و شهرسازی، سازمان آب و زمین‌شناسی در این جلسه افزود: در این جلسه نظراتی در خصوص مدیریت بحران ارائه شد به طوری که تشکیل کانال مشترک را می‌توان مهمترین پیشنهاد مطرح شده عنوان کرد.

چمران با بیان اینکه تشکیل کانال مشترک باید حداقل در بزرگراه‌های جدید در دستور کار قرار گیرد افزود: با توجه به مشترک شدن کانال آب و برق و تفکیک آن در فضایی مناسب از کانال گاز قطعا در حوادث آتی شاهد چنین خساراتی نخواهیم شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه رعایت این طرح مانع از وقوع حادثه شهران و خسارت‌های ناشی از آن می‌شده است، یادآور شد: متاسفانه این حادثه در حالی رخ داد که در دوره پیشین شورا کمیسیون عمران و حمل و نقل به شدت اجرایی شدن این مساله را پیگیری می‌کرد.

چمران اظهار داشت: مطابق این امر در صورت وجود مقاره یا فضا در مسیر احداث مترو مشکل رفع شده و هیچ فضایی جهت انباشتگی گاز و وقوع حادثه به دنبال آن رخ نخواهد داد.

وی تاکید کرد: مطابق بررسی‌های به عمل  آمده در حادثه شهران انباشتگی گاز در فضایی ایجاد شده که به دلیل عدم اسکن پیش از احداث مترو بوده به عنوان دلیل اصلی موضوع حادثه اعلام شده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مخازن بنزین شهران به عنوان خطر احتمالی دیگر یاد کرد و گفت: در صورت بروز زلزله بنزین در معابر سرزیر شده و کوچکترین جرقه آتش‌سوزی گسترده به وقوع خواهد پیوست.

چمران به چپ شدن چند تانکر بنزین و سوراخ شدگی لوله عبور بنزین به علت برخورد بلدوزر با آن اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در زمان وقوع این حوادث فرد سیگاری در محل حضور نداشته چرا که قطعا با کوچکترین جرقه حادثه بدی را شاهد می‌بودیم. داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات