با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

راز سرقت‌های سریالی شهرک ولیعصر چیست؟! + فیلم

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395-12:07 ق.ظ

دوربین‌ مداربسته یک منزل مسکونی تنها در یک هفته سه سرقت از خودروهای خیابان سپیده شمالی در شهرک ولیعصر را ثبت کرده است.
به گزارش گروه شهروند خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ دوربین‌ مداربسته یک منزل مسکونی تنها در یک هفته سه سرقت از خودروهای خیابان سپیده شمالی در شهرک ولیعصر را ثبت کرده است.

منبع:امیر-تهران00:0002:29

spaceplay / pause

 

qunload | stop

 

ffullscreen

shift + slower / faster

volume

 

mmute

seek

 

 . seek to previous

12… 6 seek to 10%, 20% … 60%

لینک دانلود


نوع مطلب : فیلم و مستند 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حکایت ثروتمندان پایتخت که ریشه می‌خشکانند تا برج بسازند

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395-12:06 ق.ظ

ریشه‌ها به آرامی به دست کسانی خشک می‌شوند که به دنبال علم کردن برج و بارو هستند.
حکایت ثروتمندان پایتخت که ریشه می‌خشکانند تا برج بسازند
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،خانه ویلایی سر کوچه را که خراب کردند تا بجایش5 طبقه ساختان بسازند. خاکبرداری که تمام شد زمان ریختن پِی فرا رسید و اسکلت سیمانی ساختمان ناموزون هر روز بالاتر می‌رفت.

هرچه ارتفاع ساختمان بالاتر می‌آمد، کف جوب و اندک فضای سبز کنار خیابان هم مرتفع تر می‌شد. تقریباً سقف طبقه آخر خانه ناموزون را می‌زدند که دیگر کف جوب به سطح رسیده بود و آب در خیابان جاری شده بود. درختان کوچه هم به زردی رفته بودند با اینکه تازه بهار تمام شده بود.

خانه ناموزون که اولین خانه 5 طبقه محله ما بود، ساخته شد و همسایگان جدید در آن ساکن شدند، اما کسی علت خشک شدن یکباره درختان کوچه ما را نفهمید. چند ماهی گذشت. یکی دیگر از خانه‌های دوبلکس قدیمی محل بعد از تعیین سهم وراث، کوبیده شد تا بجایش ساختمان ناموزون 5 طبقه دیگری قد علم کند.

هنوز خاکبرداری این ساختمان آغاز نشده بود که ساخت و ساز در انتهای کوچه نیز آغاز شد. باز هم بهار بود اما اینبار ابتدای آن. با بالا رفتن هر طبقه این ساختمان‌ها بار دیگر ارتفاع کف جوب هم افزایش می‌یافت و باران بهاری بجای جاری شدن در جوی، کف خیابان را طی می‌کرد تا به جوب اصلی در خیابان اصلی بریزد.

مدتی از بهار گذشته بود اما بهار هنوز به محله ما سر نزده بود، درختان هنوز جوانه نزده بودند. همسایه‌ها که همگی از چندین سال قبل همدیگر را می‌شناختند (بجز همسایه‌های ساختمان نوساز) به دنبال علت می‌گشتند. آخر خیلی از این درختان را به دست خود کاشته بودند و هر روز یا یک روز در میان هم آب کافی به پای آنها می‌ریختند.

روزها می‌گذشت و خبری از جوانه زدن درختان نبود و مطابق معمول با بالا رفتن هر طبقه از ساختمان‌های در حال ساخت، جوب پر تر می‌شد. زمستان فرا رسید و خانه چهارم هم دست بساز و بفروش‌ها افتاد.خاکبرداری تمام شده بود که بزرگترهای محله تصمیم گرفتن برای بهار جدید، درختان قدیمی خشک شده را ببرند و نهال به جای آنها بکارند.

نهال‌ها خریداری و کار بریدن درختان خشک شده تمام شده بود. «آسِد مَمَّد (آقای سید محمد)» که همیشه عرقچین سبز رنگ به سر سپید مویش داشت و می‌گفتند دستش در کاشت درخت و گل و گیاه خوب است، مأمور شد تا به همراه ما جوانترها نهال‌ها را بکارد. مرتضی پسر «آسِد مَمَّد» بیل را به زمین زد که گودالی حفر کند، اما هر چه او بیشتر بیل می‌زد، ما متعجب تر می‌شدیم. هرچه بیشتر می‌کند، ما بهتر علت خشک شدن درخت‌ها را درک می‌کردیم. تقریبا 20 سانتی از زمین را کنده بود اما هنوز به خاک نرسیده بود، هرچه بیل می‌زد، تنها سیمان بود که کنده می‌شد.انگار که بنّایی زیر درختان خشک را سیمان کرده باشد. 

حالا «آسِد مَمَّد» می دانست که علت خشک شدن درختان چیست اما نمی‌دانست که این سیمان از کجا به پای درختان ریخته شده است. به هر صورت سیمان ‌ها را جمع کردیم و نهال‌های جدید را برای بهار کاشتیم. همزمان با اردیبهشت، خانه پنجم هم به دست بساز و  بفروش‌ها رسید و زمان ریختن پِی که رسید همه فهمیدیم که سیمان‌ها از کجا پای درختان آمده است.

راننده محترم بونکر سیمان بعد از اینکه عمده بارش را برای بالا رفتن یک طبقه از ساختمان خالی کرده بود، کنار شلنگ آب را گرفته بود تا به خیال خودش مخزن بونکر را تمیز کند تا سیمان درون بونکر خشک نشود اما اهمیتی نمی داد که ته مانده سیمانی که از بونکر می‌شوید، پای درختان را سیمان می‌کند.

از آن روز کنار هر ساختمان در حال ساخت سیمان‌هایی را دیدم که زیر درختان، ریخته شده بود و جوب‌ها را پر کرده بودند. این مشکل تمام شهرهای ماست. بساز و بروش‌هایی که کوچکترین اهمیتی به محیط زیست و نظافت خیابان‌ها و کوچه‌ها یمان نمی‌دهند. برای آنها که چند صباحی مهمان محله‌های تهران می‌شوند، اهمیتی ندارد که آب باران و جوی کف خیابان جاری شود و درختان خشک شوند، برای آنها تنها ریال‌هایی که روی چک‌های بانکی صفرهای متعدد می‌گذارد اهمیت دارد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تیراندازی شبانه در محله نواب تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:یکشنبه 26 اردیبهشت 1395-10:02 ب.ظ

یک منبع آگاه در پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص حادثه تیراندازی بامداد امروز در محله نواب گفت: هنوز پرونده یا گزارش قتلی در این خصوص به این مرکز اعلام نشده است.
خبرگزاری ایرنا: یک منبع آگاه در پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص حادثه تیراندازی بامداد امروز در محله نواب گفت: هنوز پرونده یا گزارش قتلی در این خصوص به این مرکز اعلام نشده است.

این منبع عصر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: تا کنون پرونده منجر به قتلی در خصوص حادثه تیر اندازی محله نواب، در اختیار این مرکز قرار نگرفته است.

خبر تیراندازی در محله نواب حدود ساعت یک بامداد امروز از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 108 نواب اعلام شد که طی آن پسر جوانی با یکی از همسایگان خود درگیر و با اسلحه «برنو» به ناحیه پای مرد و زن جوانی شلیک و به سرعت به همراه خواهر خود از محل متواری می شود.

گفته می شود که پسر جوان پس از دقایقی با مراجعه به کلانتری خود را تسلیم پلیس کرده و زن و شوهر زخمی نیز به بیمارستان منتقل شدند. 


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

انتقال 3880 معتاد به مراکز بهاران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 25 اردیبهشت 1395-10:41 ب.ظ

رئیس سازمان بهزیستی از انتقال ۳ هزار و ۸۸۰ معتاد متجاهر به مراکز بهاران خبر داد و گفت: ۴۰۰ نفر از این افراد را زنان و مابقی را مردان معتاد تشکیل می دهند.
خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بهزیستی از انتقال ۳ هزار و ۸۸۰ معتاد متجاهر به مراکز بهاران خبر داد و گفت: ۴۰۰ نفر از این افراد را زنان و مابقی را مردان معتاد تشکیل می دهند.

انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم ویژه نابینایان،با اشاره به اینکه ۳۲ هزار فرصت شغلی برای معلولان ایجاد شده است، تصریح کرد: از میان یک میلیون و ۲۰۰ هزار معتاد کشور، ۷۰۵ هزار نفر آنها از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی در مورد مرکز بهاران نیز گفت: تاکنون با همکاری نیروی انتظامی ۳ هزار و ۴۸۰ معتاد مرد و بیش از ۴۰۰ معتاد زن جمع‌آوری شده که پس از سم‌زدایی به ۲۴ مرکز بهاران منتقل شدند و در این مرکز معتادان ۵ تا ۶ ماه نگهداری می‌شوند و نسبت به اشتغال و توانمندسازی آنها اقدام خواهد شد.

به گفته محسنی بندپی، همچنان پیش‌بینی می‌شود ۱۰ تا۱۲ هزار معتاد رها شده در تهران وجود داشته باشد که تا کنون ۴ هزار نفر آنان را ساماندهی کردیه ایم و برای جمع‌آوری و نگهداری آنها نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در برنامه ششم به افزایش مستمری مددجویان اشاره شده است ، گفت: براساس آن هر مددجو می‌تواند علاوه بر دریافت مستمری ماهانه ،به ازای هر فرزند ۱۰ درصد مستمری بیشتری دریافت کند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

سرانجام پولی شدن تونل‌ های تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 24 اردیبهشت 1395-10:33 ق.ظ

معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در مورد سرانجام لایحه اخذ عوارض از تونل‌ها و معابر پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.
خبرگزاری ایسنا: معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران در مورد سرانجام لایحه اخذ عوارض از تونل‌ها و معابر پایتخت توضیحاتی را ارائه کرد.

مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در مورد سرانجام لایحه اخذ عوارض از معابر و تونل‌ها که سال گذشته در شورای شهر بررسی اما نهایتا شهرداری آن را پس گرفت گفت: هنوز تصمیمی برای ارائه مجدد این لایحه به شورای شهر درسالجاری اتخاذ نشده است.

وی در مورد چرایی پس گرفتن این لایحه گفت: احساس کردیم زمینه‌های پذیرش اجتماعی این طرح طرح هنوز کامل نشده و به نوعی این مطالبه گری‌های اجتماعی که شهروندان در اداره شهر دخیل باشند به چالش‌های بی‌جهتی در شهر ایجاد کرده است.

تشکری هاشمی با بیان اینکه باید به درجه‌ای برسیم تا مردم به اندازه برخورداری و استفاده از شهر هزینه پرداخت کنند؛ گفت: باید به جایی برسیم که شهرداری به جای اینکه برای اداره شهر یک تنه مبارزه کند؛ مردم از مدیریت شهری مطالبه کنند تا هر فردی به اندازه برخورداری هزینه بپردازد چراکه نباید همه شهروندان به یک صورت عوارض سالانه پرداخت کنند اما به صورت نامساوی از شهر و منابع آن بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه تونل‌های شهری هزینه‌های خاصی برای نگهداری دارند گفت: با مطرح شدن بحث لایحه اخذ عوارض برخی گله‌مند شدند که چرا مجددا از مردم پول گرفته می‌شود و باید بگویم این لایحه را برای نگهداشت تونل‌ها و معابر تقدیم شورای شهر کردیم. 


نوع مطلب : ترافیک 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :6
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات