با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

ترافیک 340 کیلومتری شامگاهی در تهران!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 29 آبان 1394-10:17 ق.ظ

مدیر مرکز کنترل و نظارت ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 73 فقره تصادف در پایتخت روی داده گفت: سطح اشغال شده ترافیکی شهر تهران در شامگاه چهارشنبه(دیشب) به حدود 340 کیلومتر رسید.
خبرگزاری ایرنا: مدیر مرکز کنترل و نظارت ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 73 فقره تصادف در پایتخت روی داده گفت: سطح اشغال شده ترافیکی شهر تهران در شامگاه چهارشنبه(دیشب) به حدود 340 کیلومتر رسید. 
 
همایون فتاحی با اشاره به بارندگی شب گذشته در تهران افزود: افزایش حجم خودروها و لغزندگی معابر موجب ایجاد ترافیک سنگین شامگاهی در بیشتر معابر اصلی و بزرگراهی تهران شد به نحوی که تخلیه بار ترافیکی شب گذشته پایتخت بیش از 5 ساعت به طول انجامید. 

وی با اشاره به وقوع 73 فقره تصادف طی 24 ساعت گذشته در تهران افزود: این حوادث یک کشته و شش مجروح برجای گذاشت. 

مدیر مرکز کنترل و نظارت ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در زمان بارندگی به دلیل افزایش تعداد و تردد خودروها شاهد کاهش ظرفیت معابر شهری هستیم خاطر نشان کرد: شهروندان در چنین مواقعی با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به جای خودروهای تک سرنشین و شخصی و خودداری از سفرهای غیرضروری می توانند نقش موثری در کاهش ترافیک تاثیر گذار باشند. 
 
40 درصد ترافیک تهران ناشی از نقص فنی خودروهاست/ ضرورت اخذ معاینه فنی


وی در ادامه به ضروت انجام معاینه فنی خودروها اشاره و اظهار کرد: حدود 40 درصد ترافیک شهر تهران ناشی از فرسودگی و خرابی خودروها و و 30 درصد نیز ناشی از بروز تصادفات است که اطمینان از معاینه فنی خودرو نقش قابل توجهی در کاهش بار ترافیکی شهر دارد. 

فتاحی تصریح کرد: در ترافیک شامگاهی شب گذشته شش مورد آب گرفتگی جزئی در معابر شهر تهران اتفاق افتاد که با همراهی عوامل شهرداری تهران به سرعت رفع شد. 

به گفته وی همراهی شهروندان با مسئولان در کاهش ترافیک و افزایش خدمات حمل و نقل عمومی تاثیر گذار خواهد بود.

از مجموع معابر شریانی و بزرگراهی شهر تهران، 550 کیلومتر معابر بزرگراهی و یک هزار و 100 کیلومتر معبر شریانی تحت پوشش شبکه هوشمند دوربین های نظارتی قرار دارد. داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پاکسازی تهران از معتادان متجاهر

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 29 آبان 1394-10:16 ق.ظ

استاندار تهران گفت: ساماندهی معتادان متجاهر در استان تهران در دو فاز عملیاتی می شود که در اولویت نخست، پاکسازی زنان معتاد متجاهر در دستور کار است.
خبرگزاری ایسنا: استاندار تهران گفت: ساماندهی معتادان متجاهر در استان تهران در دو فاز عملیاتی می شود که در اولویت نخست، پاکسازی زنان معتاد متجاهر در دستور کار است.

شورای مشورتی هماهنگی آسیب های اجتماعی استان تهران به ریاست استاندار و با حضور اعضای شورا برگزار شد.

سیدحسین هاشمی در این جلسه با اشاره به اینکه ساماندهی معتادان متجاهر در استان تهران در دو فاز عملیاتی می شود گفت: در اولویت نخست پاکسازی زنان معتاد متجاهر در دستور کار است و در آینده نزدیک، در مکانی که پیش بینی شده است اجرا می شود.

وی ادامه داد: همزمان در فاز دوم اجرای طرح،مردان معتاد متجاهر از سطح شهر تهران پاکسازی خواهند شد.

هاشمی تصریح کرد: در محدوده زمانی مشخص قرار است با اجرای برنامه های پیش بینی شده در آینده نزدیک فضای تهران از وجود معتادان پاکسازی شود.

استاندار تهران در مورد اعزام معتادان شهرستانی که در تهران حضور دارند گفت: با هماهنگی رییس کل دادگستری استان تهران قرار است موضوع اعزام معتادان شهرستانی که در تهران حضور دارند در دادگستری مطرح شده و نحوه اعزام آنها مشخص شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، هاشمی در پایان عنوان کرد:با برنامه های پیش بینی شده و اجرای طرح ساماندهی، تهران از معتادان متجاهر پاکسازی شده و معتادان ساماندهی خواهند شد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

عکس:اقدام به خودکشی در پل شیخ فضل‌الله

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 29 آبان 1394-10:14 ق.ظ

یک دختر جوان شب گذشته در تهران تصمیم به خودکشی می گیرد.
باشگاه خبرنگاران جوان: یک دختر جوان شب گذشته در تهران تصمیم به خودکشی می‌‎گیرد.

رییس كلانتری گیشا كه خود را برای گفت گو به دختری رساند كه قصد خودكشی از بالای پل شیخ فضل الله را داشت، توانست ضمن گفت و گوی مناسب، دختر را از فكر خودكشی خارج كرده او را نجات دهد. این دختر در حال حاضر در اختیار ماموران است و خطر خودكشی رفع شده است.

این اتفاق حدودا ساعت 23 شب گذشته رخ داد.

عکس: اقدام به خودکشی در پل شیخ فضل الله

عکس: اقدام به خودکشی در پل شیخ فضل اللهداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تجمع اعتراضی علیه معتادان در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 21 آبان 1394-11:28 ب.ظ

جمعی از اهالی محله هرندی تهران در اعتراض به کمک افراد خیر به معتادانی که مدت ها است در پارک حقانی این منطقه جنوبی پایتخت سکونت دارند در مقابل این پارک تجمع کردند.
خبرگزاری ایرنا: جمعی از اهالی محله هرندی تهران در اعتراض به کمک افراد خیر به معتادانی که مدت ها است در پارک حقانی این منطقه جنوبی پایتخت سکونت دارند در مقابل این پارک تجمع کردند.

حدود 60 تن از اهالی محله هرندی با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته هایی با مضمون 'ما امنیت می خواهیم'، 'ما چماق دار نیستیم آرامش می خواهیم'، آرامش و امنیت را به محله ما برگردانید' اعتراض خود را ابراز داشتند. 

پارک حقانی در محله هرندی واقع در محدوده شوش یکی از مناطق جنوبی و پرجمعیت تهران، طی چند روز اخیر صحنه برخورد اهالی محل با معتادان و به آتش کشیدن چادرهای آنان بوده است. 

احمد کثیری یکی از کسبه این محله گفت: پس از اینکه هیچ نهادی از جمله شهرداری، نیروی انتظامی و بهزیستی مسوولیت جمع آوری معتادان کارتن خواب که آرامش را از محله ما ربوده اند برعهده نگرفت اهالی محل به صورت کاملا خودجوش به دفاع از آنچه که وی حفظ مال، جان و خانواده نامید، پرداختند. 

عصر دوشنبه هفته جاری نیز اهالی محله هرندی در اعتراض به حضور اسکان این معتادان، جهت جمع آوری آنان و بیرون راندن معتادان از پارک اقدام به آتش زدن وسایل و چادرهای آنان کرده بودند. داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

پای فیتیله ای ها به وزارت اطلاعات رسید

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 21 آبان 1394-08:02 ب.ظ

وی افزود: شورای امنیت کشور از همان روز اول این موضوع را دنبال و به سازمان صدا و سیما اعلام کرد تا سریعا در این زمینه تدبیری بیندیشد و از مردم عذرخواهی کند که این سازمان نیز اقدام لازم را اتخاذ کرد.
در جریان پخش برنامه فیتیله که توسط گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صبح جمعه به صورت زنده پخش می شد یکی از مجریان برنامه با لحن و به کار بردن کلماتی ناشایست به زبان آذری موجب بروز ناراحتی در بین مردم به ویژه ترک زبانان شد. 

به گزارش میزان، در جریان پخش برنامه فیتیله که توسط گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما صبح جمعه به صورت زنده پخش می شد یکی از مجریان برنامه با لحن و به کار بردن کلماتی ناشایست به زبان آذری موجب بروز ناراحتی در بین مردم به ویژه ترک زبانان شد. 
 
به دنبال اعتراض های انجام شده در این راستا، صدا و سیما در اطلاعیه ای ضمن عذرخواهی قول مساعد مبنی بر توبیخ دست اندرکاران و توقف پخش این برنامه خبر داد. 
 
پای فیتیله ای ها به وزارت اطلاعات رسید 
 
منصور حقیقت پور در گفت وگویی گفت: ما خواستار تنبیه جدی عوامل این برنامه هستیم و در این راستا به دادستان تهران شکایت کردیم که این شکایت در حال پیگیری است. 
 
وی افزود: ما در این راستا از تمام ترک زبان ها خواستار صبوری بیشتر هستیم و به آنان می گوییم ما این موضوع را تا تنبیه کامل خاطیان پیگیری می کنیم از این رو از آنان می خواهیم احساسات خود را مدیریت کنند تا اغتشاش ایجاد نشود. کسانی که درگیری و اغتشاش ایجاد می کنند جزو مردم فهیم ترک زبان نیست. 
 
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در این راستا با سرافراز رییس سازمان صداوسیما نیز گفت وگو کردم و وی اظهار ناراحتی و پشیمانی کرد و عوامل خاطی را برکنار کرد ولی ما خواهان برخورد بیشتر با عوامل این برنامه هستیم از همین رو شکایت خود را به دادستان ارائه کردیم که با این افراد برخورد کنند. 
 
وی افزود: در این راستا گفت وگوهایی با مسوولان وزارت اطلاعات انجام داده ایم تا وزارت اطلاعات نیز این موضوع را به جد بررسی کند. 
 
یک منبع آگاه در وزارت کشور: شورای امنیت کشور به صدا و سیما تذکر داد 
 
یک مقام مسئول در وزارت کشور گفت: شورای امنیت کشور درباره توهین برنامه فیتیله شبکه دو سیما به مردم ترک زبان تذکر لازم را به سازمان صدا و سیما داده است. 
 
وی افزود: شورای امنیت کشور از همان روز اول این موضوع را دنبال و به سازمان صدا و سیما اعلام کرد تا سریعا در این زمینه تدبیری بیندیشد و از مردم عذرخواهی کند که این سازمان نیز اقدام لازم را انجام داد. 
 
نماینده مردم آذربایجان غربی: خواستار اشد مجازات عوامل و دست اندرکاران برنامه فیتیله هستیم 
 
مهدی عیسی زاده عضو کمیسون اجتماعی و نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در خصوص اتفاقات اخیر در برنامه فیتیله در گفت و گو با میزان گفت: من از قوه قضاییه اشد مجازات عوامل و دست اندر کاران برنامه فیتیله را می خواهم. 
 
وی افزود: من احساس می کنم خود همین آقایان در راستای صحبتی که مقام معظم رهبری فرمودند «ما باید مراقب عوامل نفوذی درکشورمان باشیم»، باید دقت بیشتری بکنند،نفوذی دشمنان می خواهند قومیت های مختلف درکشور را تهییج کنند. 
 
نماینده مردم آذربایجان غربی تصریح کرد :عذرخواهی صرفا قابل قبول نیست و من اکنون در  شهرستان هستم و زمانی که به تهران برگردم باید فیتیله ی  فیتیله ای ها پایین کشیده شده باشد. 
 
مهدی عیسی زاده در ادامه بیان کرد: دهان آذری ها برای ولایت، عهد و پیمان برای حضرت ابوالفضل و برای امام حسین (ع) باز می شود. دهان آذری ها همیشه با نام ولایت و ائمه و مقام معظم رهبری معطر است و از این دهان ها بوی گند بیرون نمی آید. از صدقه سر 12 هزار شهید ترک است که فیتیله ای ها می توانند این گونه اجازه بی ادبی به خود را بدهند. 
 
وی افزود: من به عنوان یک آذری زبان به هیچ وجه عذرخواهی این آقایان را نمی پذیرم و باید اشد مجازات برای آنها در نظر گرفته شود. 
 
عضو کمیسون اجتماعی  مجلس شورای اسلامی گفت: ما ایران و ولی امر خود را دوست داریم ولی با خاطیان کنار نمی آییم. چقدر ما باید برویم مردم را توجیه کنیم که یک فردی یک غلطی را انجام داده است و اگر الان فیتیله ای ها می توانند جواب بدهند بیایند به مردم ترک زبان جواب بدهند.


نوع مطلب : فرهنگ شهر نشینی 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات