با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

قتل به خاطر یک نگاه!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:جمعه 27 شهریور 1394-07:19 ب.ظ

پرونده قتل به‌دلیل نگاه چشم در چشم‌شدن دو بچه‌محل با گذشت اولیای دم از قصاص بسته شد.
باشگاه خبرنگاران جوان: پرونده قتل به‌دلیل نگاه چشم در چشم‌شدن دو بچه‌محل با گذشت اولیای دم از قصاص بسته شد.

مأموران پلیس چهار سال قبل باخبر شدند مردی در جریان درگیری با بچه‌محلش به قتل رسیده و ضربه مرگبار با پیچ‌گوشتی بر سر او زده شده است. زمانی که تحقیقات آغاز شد متهم مورد بازجویی قرار گرفت. او در پاسخ به سؤالات بازپرس اعلام کرد اتهام قتل را قبول دارد، هرچند در دفاع از خودش این کار را کرده است.

او ماجرا را این‌طور توضیح داد: «صبح روز حادثه بهروز - مقتول- را که در همسایگی ما زندگی می‌کرد، دیدم و به همدیگر نگاه کردیم، بهروز از این مسئله ناراحت شد و به من گفت چه حقی داری به من نگاه کنی. این درگیری با چند حرف رکیک تمام شد. بعدازظهر وقتی داشتم به خانه برمی‌گشتم، دیدم بهروز و دوستانش در کوچه منتظرم هستند. دو نفر دیگر هم که همراه بهروز بودند از کسانی بودند که آنها را می‌شناختم و بچه محل ما محسوب می‌شدند. آنها به حمایت از بهروز وارد درگیری شدند، سه نفری مرا می‌زدند و من هم برای اینکه جلوی ضربات را بگیرم با پیچ‌گوشتی‌ای که دستم بود به او حمله کردم و ضربه‌ای زدم که متأسفانه باعث مرگش شد».

بعد از اعتراف این جوان، پزشکی‌قانونی اعلام کرد علت مرگ بهروز شکستگی جمجمه بر اثر واردشدن ضربه سخت بر سر او ‌است. در نظریه پزشکی‌قانونی آمده بود از آنجایی که جسم سخت بر گیجگاه مقتول وارد شده جمجمه را شکسته و وارد نسج مغزی شده که همین هم علت اصلی مرگ است. کیفرخواست علیه متهم با پایان جلسات بازپرسی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ٧١ وقت دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

 متهم یک‌بار دیگر اعتراف کرد مرتکب قتل شده است. او گفت، می‌خواست از خودش دفاع کند و چون نمی‌توانست زیر دست مقتول و دوستانش دوام بیاورد و ضرباتی که آنها می‌زدند، خیلی سنگین بود به‌همین‌دلیل از پیچ‌گوشتی استفاده کرد. هرچند آلت قتل، کشنده محسوب نمی‌شد، اما عمل کشنده بود و به‌همین‌خاطر هم رأی بر قصاص صادر شد. رأی صادره در دیوان‌عالی کشور تأیید شد و توسط شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی برای گذراندن آخرین مرحله قضائی؛ یعنی اذن اجرای حکم از سوی رئیس قوه ‌قضائیه به دفتر وی فرستاده ‌شد.

 مدتی بعد رأی صادره مورد تأیید رئیس قوه ‌قضائیه قرار گرفت و پرونده برای اجرای حکم آماده شد. در این میان خانواده متهم برای جلب رضایت اولیای‌ دم تلاش زیادی کردند و در نهایت موفق شدند با پرداخت مبلغ دیه درخواستی اولیای‌دم رضایت آنها را جلب کنند.

روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده به لحاظ جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری شماره یک تهران برگزار شد. بعد از اینکه کیفرخواست خوانده و نماینده دادستان خواستار رسیدگی به جرم شد، متهم در جایگاه قرار گرفت. او اتهام قتل را قبول کرد و خواستار بخشش از سوی هیأت قضات شد و گفت: «چهار سال است که در زندان به‌سر می‌برم و خواستار صدور حکم سبک به‌لحاظ جنبه عمومی جرم هستم، برای چندمین بار تأکید می‌کنم، قصدم قتل نبود و فقط یک اتفاق باعث شد سرنوشتم این‌طور دست‌خوش تغییر شود». بنا بر این گزارش، هیأت قضات با پایان جلسه رسیدگی برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند. 


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

کاهش تولید مثل دختران تهرانی

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 23 شهریور 1394-02:27 ب.ظ

دختران تهرانی دیگر کمتر تولید مثل می شوند , عکس دختران تهرانی , آمار جمعیت دختران تهرانی , کاهش آمار دختران در تهران

چهارشنبه ی هفته ی گذشته جلسه ای در شورای اداری تهران با حضور جناب آقای عیسی فرهادی، فرماندار تهران برگزار شد.

در این جلسه 50 نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز حضور داشتند. موضوع جلسه درباره ی نرخ کاهش جمعیت در سال‌های آینده بود که اگر الآن فکری بال نرخ رشد جمعیت نشود قطعاً در سال‌های آتی کشور به مشکل جدی بر خواهد خورد.

جمعیت دختران تهرانی , عکس دختر ایرانی
کاهش تولید مثل دختران تهرانی + عکس

طبق نظر و تحقیقات محققان و کارشناسان جمعیتی بیان داشتند که آمار نشان می‌دهد که استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان از 9 فرزند به 3 فرزند کاهش پیدا کرده و استان‌های تهران و گیلان و مازندران کمترین نرخ باروری را داشته‌اند.

همچنین در این جلسه از نرخ افزایش جمعیت طبق آمارهای بین‌المللی بیان شد که اگر نرخ باروری زیر 1.3 درصد باشد، افزایش جمعیت آن کشور سخت تر خواهد شد. ولی متأسفانه ایران دارای نرخ باروری 1.1 درصد می‌باشد و این به معنی وجود یک خطر جدی برای ایران در سال‌های آینده خواهد بود.

جمعیت دختران تهرانی , عکس دختر ایرانی
کاهش تولید مثل دختران تهرانی + عکس

محققان و کارشناسان اعلام کردند که در سال 1414 نرخ باروری ایران باید به 2.5 درصد برسد که با این همه حال باز هم ایران با کاهش جمعیت روبرو خواهد بود. اگر همین طور پیش برویم در سال 1480 یعنی 87 سال دیگر جمعیت کشور ایران 31 میلیون نفر خواهد بود که 1/2 «یک دوم» آن سالمندان خواهند بود.

جمعیت دختران تهرانی , عکس دختر ایرانی

آمارها حاکی از آن است که از هر 1000 تولد، 477 تای آن دختر است و این به معنی این است که مادران تهرانی فقط نیم دختر به نسل دختران آینده دارند اضافه می‌کنند که اگر این چنین پیش برویم با کاهش دختران تهرانی روبه رو خواهیم شد و لازم است به پسران یک گوش زدی داشته باشیم که دیگر نمی توانند بگویند « چیزی که زیاده دختر »

متأسفانه اگر همچنان این چنین پیش برویم در سال 1415 یعنی 22 سال دیگر نرخ رشد جمعیت به صفر خواهد رسید.


داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماجرای سر بریدن پسر بچه 10 ساله تهرانی

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 23 شهریور 1394-02:25 ب.ظ

سپهر پسر ۱۰ ساله‌ای که تنها یک ماه قبل از به قتل رسیدنش خانواده جشن تولدش را برگزار کرده بودند در عصر سه شنبه در محله وحدت اسلامی به دست یک مجرم

سپهر کودک 10 ساله در بازارچه تهران سلاخی شد

 پایان زندگی سپهر، تنها یک ماه پس از تولد ۱۰ سالگی‌اش

سپهر پسر ۱۰ ساله‌ای که تنها یک ماه قبل از به قتل رسیدنش خانواده جشن تولدش را برگزار کرده بودند در عصر سه شنبه در محله وحدت اسلامی  به دست یک مجرم سابقه‌دار و بی رحمبه قتل رسید.

یک مرد موتور سیکلت دار که از کوچه عبور می‌کرده است با دیدن پسری غرق در خون تصور می‌کند که او تصادف کرده و به پلیس و اورژانس اطلاع می‌دهد اما بعداً متوجه می‌شود که حادثه تصادف نبوده و یک نفر گردن پسر را بریده است.

بقیه‌ی مردم  نیز که در کوچه با جنازه‌ی سپهر رو به رو شده بودند زنگ تمام خانه‌ها را زدند. با به صدا در آمدن زنگ در خانه، مادر سپهر به کوچه می‌رود و ابتدا نام پسرش را از زبان همسایه‌ها می‌شنود  و بعد جنازه او را غرق در خون مشاهده می‌کند.

اطلاعاتی در اختیار پلیس قرار می‌گیرد. مادر سپهر به پلیس می‌گوید که پسرش برای خرید نان و خوراکی رفته بوده است و تنها ۱۰ دقیقه بعد او سروصدای همسایه‌ها را شنیده و..

یکی از زنان محله می‌گوید که مردی را چاقو به‌دست مشاهده کرده است. پلیس با کمک  فیلم‌های مدار دوربین بسته ای که در یکی از ساختمان های مکان جنایت وجود داشت، مرد چاقو به‌دستی که از او نام برده می‌شد را  در فیلم  یافت . اهالی محل پس از دیدن تصویر این مرد اظهار کردند که او اشکان نام دارد. مشخص گردید که اشکان (از اهالی محله بازارچه شاپور) مجرم سابقه داری است که تاکنون ۴ بار به زندان افتاده است.

مأموران نیروی انتظامی در ساعت ۵:۳۰ عصر روز ۱۱ شهریور موفق به دستگیری اشکان شدند. او به پلیس گفته است که اگرچه سپهر را دیده اما به سمت او نرفته و از مرگ او نیز بی اطلاع است. او همچنین گفته است که سپهر شبیه کودکی او بوده و قبلاً او را در رؤیاهایش دیده بوده است.

اظهارات اشکان در حالی است که آثار خون بر روی پیراهن او موجود است.

سپهر کودک 10 ساله در بازارچه تهران سلاخی شد
ماجرای سر بریدن پسر بچه 10 ساله تهرانی + عکسهای جدید

سپهر که تازه ۱۰ ساله شده بود همراه مادر و خواهر بزرگ‌ترش زندگی می‌کرد. مادرش که لیلا نام دارد گفته است که او مرد خانواده بود و از مادر و خواهر خود مراقبت می‌کرد. سپهر مشتاق رفتن به مدرسه بود و حتی مقداری خرید هم برای مدرسه کرده بود.

سپهر کودک 10 ساله در بازارچه تهران سلاخی شد
ماجرای سر بریدن پسر بچه 10 ساله تهرانی + عکسهای جدید


سپهر کودک 10 ساله در بازارچه تهران سلاخی شد
ماجرای سر بریدن پسر بچه 10 ساله تهرانی + عکسهای جدید

سپهر کودک 10 ساله در بازارچه تهران سلاخی شد
ماجرای سر بریدن پسر بچه 10 ساله تهرانی + عکسهای جدید


Read more: http://www.sefidak.com/news-day/10-year-old-murder#ixzz3lhnVc3QI


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قبح‌شكنی در تئاتر به اسم گریم

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 19 شهریور 1394-03:24 ب.ظ

نوع گریم و لباس‌های بازیگران نمایشنامه «پینوكیا» آنقدر زننده و غیرقابل توجیه است كه هیچ تفاوتی نسبت به اجرای همین نمایش توسط بازیگران غیرمسلمان و در كشوری غیر از كشور خودمان- كه رعایت حدود و الزامات شرعی واجب و ضروری نیست- ندارد.
صراط: نمایش «پینوكیا» نوشته «استفانو بننی» نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار ایتالیایی، پنج‌شنبه(15 مرداد) به كارگردانی شهره سلطانی در تماشاخانه ایرانشهر و البته با گریم و ظاهر زننده بازیگران زن حاضر در آن روی صحنه رفت.

این نمایشنامه به تبع اینكه خالقی اروپایی و مشخصات ایتالیایی به اسم «استفانو بننی» دارد، طبیعی است كه فضا و میزانسن‌هایی با رویكرد و جهان‌بینی خالقش داشته باشد. اما نوع گریم و لباس‌های بازیگران این نمایشنامه آنقدر زننده و غیرقابل توجیه است كه هیچ تفاوتی نسبت به اجرای همین نمایش توسط بازیگران غیرمسلمان و در كشوری غیر از كشور خودمان- كه رعایت حدود و الزامات شرعی واجب و ضروری نیست- ندارد. استفاده بازیگران زن این تئاتر از كلاه‌گیس‌هایی به شدت طبیعی! و نوع پوشش ظاهریشان آنقدر طبیعی است كه واقعی به نظر می‌رسند! سیاوش طهمورث چند وقت پیش ضمن ابراز انتقاداتی درباره حوزه مدیریتی تئاتر كشورمان گفته بود «در این چند سال اخیر برخی از دوستان به اسم كار مدرن مزخرفاتی روی صحنه می‌برند كه شرم‌آور است. 

شما اول مدرنیته را تعریف كن بعد كار مدرن انجام بده.» گذشته از نكات درست و دقیقی كه در اظهارات طهمورث وجود دارد، می‌توان همین گفته وی را با شمایل اجرای نمایشی مثل «پینوكیا» و ظاهر غلط‌انداز و زشت بازیگران زن این نمایشنامه تطبیق داد. البته استفاده از این نوع گریم و ظاهر در چند وقت اخیر كه ظاهراً یك كشف جدید! برای بستن دهان قانون و منتقدان محسوب می‌گردد، مصادیق و نمونه‌های بسیار زیادی در حوزه تئاتر و ظاهر بازیگرانش به خصوص بازیگران زن پیدا كرده است. در این نمایش شهره سلطانی و پرستو گلستانی به عنوان دو بازیگر زن حاضر در نمایش سعی كرده‌اند آنقدر ظاهری شبیه به اصل نمایش بگیرند كه فراموش كرده‌اند قرار است این كار برای مخاطب ایرانی و در كشور ایران اسلامی روی صحنه برود و اجرا شود! 

قبح‌شكنی در تئاتر به اسم گریم +عکس
منطق این استدلال تعمیم و تبیین داشتن نگاه دگم نسبت به نمایشنامه‌های خارجی نیست. بلكه منظور این است كه وفاداری به متن بسیار مهم‌تر است و ارجحیت دارد به ظاهرسازی! چه اینكه اگر قرار باشد بگوییم در این نمایش از كلاه‌گیس‌هایی استفاده شده كه فرقی با موهای واقعی بازیگر زن نمایشنامه ندارد! می‌شود از فردا دیگر خانم‌های جامعه نیز با به سر كردن كلاه‌گیس و به بهانه اینكه گریم و پیرایش است به خیابان‌ها بیایند! نكته اینجاست كه متأسفانه به اسم تئاتر در برخی از سالن‌های نمایش متعلق به زیر مجموعه‌های وزارت ارشاد، كارهایی روی صحنه می‌رود كه انگار غایت و هدفی جز تقلید و بازتولید رفتارهای خلاف اخلاق و شرع موجود در نمایشنامه آن هم به اسم وفاداری به متن و چنین بهانه‌های بلاوجهی نداشته و ندارد.

منبع : روزنامه جوانداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تصویر روز .:. تهران قدیم

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 19 شهریور 1394-02:51 ب.ظ


دلیل نامگذاری محله‌های شمال تهران قدیم

محله عولاد جان

دلیل نامگذاری محله‌های شمال تهران قدیم


محله سنگلج 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات