با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

تصویر روز

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 28 خرداد 1394-09:37 ب.ظ


تهران . دروازه غار


نوع مطلب : تصویر روز 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آغاز طرح برخورد با روزه‌ خواری در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 28 خرداد 1394-09:36 ب.ظ

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان طرح برخورد با روزه‌خواری و برخورد با واحدهای صنفی که اقدام به عرضه مواد غذایی گرم کرده بودند، آغاز شد.
خبرگزاری ایسنا: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان طرح برخورد با روزه‌خواری و برخورد با واحدهای صنفی که اقدام به عرضه مواد غذایی گرم کرده بودند، آغاز شد.

همزمان با نخستین روز از آغاز ماه مبارک رمضان گشت‌های سیار پلیس پایتخت با حضور در سطح معابر و پارک‌ها با تظاهر آشکار به روزه‌خواری برخورد می‌کنند.

براین اساس، آن دسته از افرادی که اقدام به استعمال دخانیات در ملاء عام، نوشیدن آب معدنی و مایعات و یا خوردن تنقلات و غذا می‌کنند مورد برخورد پلیس قرار می‌گیرند.

همچنین آن دسته از واحدهای صنفی و اغذیه‌فروشی‌ها که اقدام به طبخ غذای گرم و یا توزیع آن کرده و یا از اینکه از مشتریان خود در محل پذیرایی کنند، با حکم پلیس اماکن پلمپ خواهند شد.

پیش از این نیز حسین ساجدی‌نیا، رییس پلیس پایتخت اعلام کرده بود که با تخلفاتی چون روزه‌خواری در ملاءعام در ایام ماه مبارک رمضان برابر قانون برخورد خواهد شد و این طرح نیز در پایان ماه مبارک رمضان در سطح معابر، بوستان‌ها، پاساژها، مراکز خرید و... ادامه خواهد داشت.

براساس مشاهدات خبرنگار ایسنا، ماموران پلیس همزمان با نخستین روز از ماه مبارک رمضان، این طرح را در مراکز مرکزی پایتخت نظیر میدان ولیعصر(عج)، چهارراه ولیعصر(عج)، بلوار کشاورز، پارک لاله، میدان فاطمی، میدان انقلاب و... اجرا کرده است.

همچنین گروه‌های دیگر از گشت‌های پلیس نیز در مناطق شهرک غرب، کوی نصر، میدان تجریش، میدان نبوت و هفت حوض، میدان هفت‌تیر، میدان صادقیه، میدان پونک و غیره اجرا کرده است.

براساس اعلام پلیس، این طرح تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جیغ بزنی با چاقو میزنمت، آروم باش!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 28 خرداد 1394-09:33 ب.ظ

تبهکاری که با نشان دادن یک دست نوشته تهدید آمیز اقدام به زورگیری از از زنان پایتخت می‌کرد،‌ توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.
باشگاه خبرنگاران: تبهکاری که با نشان دادن یک دست نوشته تهدید آمیز اقدام به زورگیری از از زنان پایتخت می‌کرد،‌ توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

مأمورین کلانتری 118 ستارخان در حین گشت زنی در خیابان شهید گلاب به سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی رنگ مشکوک می شوند .با وجود صدور دستور ایست از سوی مأمورین ، سرنشین موتور اقدام به فرار از دست مأمورین کرده و نهایتا طی یک تعقیب و گریز ، موتورسیکلت متوقف و راننده آن دستگیر می شود .

 در بازرسی از راننده موتورسیکلت بنام "سعید . و" ( متولد 1363 ) یک قبضه سلاح سرد ، یک عدد سیم چین ، یک کیف دستی حاوی یک عدد کارت عابر بانک متعلق به یک خانم و همچنین یک برگه کاغذ که در یک طرف آن نشانی آدرس منزل شخصی بنام آقای احمدی و در طرف دیگر آن جمله تهدید آمیز نوشته شده بود ، کشف شد .

پرونده در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده بهمراه متهم در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

شناسایی اولین مالباخته

متهم در اظهارات اولیه مدعی شد که کارت عابربانک را در خیابان پیدا کرده اما با شناسایی مالک کارت و دعوت جهت حضور در پایگاه دوم آگاهی ، مشخص شد که کارت ایشان به شیوه زورگیری و با تهدید سلاح سرد سرقت شده است.شاکیه پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی بلافاصله اقدام به شناسایی متهم کرده و در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان داشت: در ساعت 14:00 27 خرداد (روز دستگیری متهم)، در خیابان کاشانی به صورت پیاده در حال تردد بودم که یک دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ با یک نفر سرنشین به من نزدیک شد و یک کاغذ کوچک را به من نشان داد که بر روی آن نشانی یک خیابان نوشته شده بود؛ در حالیکه بر روی برگه، نشانی خیابان باستان نوشته شده بود، راننده موتورسیکلت از من خواست تا پشت برگه را نیز بخوانم که ناگهان با متن تهدید آمیزی روبرو شدم که نوشته بود: "اگر جیغ بزنی  با چاقو تورا می زنم".

شاکیه در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: "راننده موتورسیکلت بلافاصله برگه کاغذ را از من بازپس گرفت و پس از آن با تهدید چاقو اقدام به سرقت عابربانک بنده و گرفتن رمز آن کرد و به سرعت از محل متواری شد " .

تحقیقات پلیسی و شناسایی دهها مالباخته

با توجه به شیوه و شگرد زورگیری با استفاده از برگه تهدید آمیز ، کارآگاهان به بررسی سرقت های مشابه پرداخته و موفق به شناسایی تعداد دیگری از خانم هایی شدند که همگی به همین شیوه و شگرد مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته بودند .

با شناسایی تعدادی از شکات و حضور آنها در پایگاه دوم پلیس آگاهی ، متهم از سوی تمامی آنها مورد شناسایی قرار گرفت ؛ "سعید . و" که پس از شناسایی از سوی شکات و همچنین سلاح سرد و متن تهدید آمیز بدست آمده چاره ای جز اعتراف نداشت ، صراحتا به دهها فقره زورگیری از زنان در مناطق مختلف مرکزی ، غرب و شمال غرب تهران بویژه در مناطق ستارخان ، شهرزیبا ، صادقیه ، میدان فاطمی و همچنین چند فقره سرقت مشابه در شهرک ولی عصر تهران اعتراف کرد .در ادامه تحقیقات و با بررسی ارکان هویتی موتورسیکلت توقیف شده نیز مشخص شد که متهم تمامی سرقت های خود را با استفاده از موتورسیکلت های مسروقه انجام داده است ؛ متهم در این خصوص نیز به کارآگاهان گفت : " هر بار پس از سرقت یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 اقدام به چندین فقره سرقت می کردم ؛ پس از انجام چندین فقره سرقت ، موتورها را در شهرستان اسلامشهر ( محل سکونت متهم ) رها کرده ، مجددا به تهران آمده و موتورسیکلت جدیدی را سرقت و زورگیری از زنان را انجام می دادم . آخرین موتورسیکلت را نیز در خیابان جمهوری سرقت کرده بودم که در روز دستگیری مأمورین به من مشکوک شدند ؛ قصد فرار از دست آنها را داشتم که دستگیر شدم  " .

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره زورگیری از زنان با استفاده از دست نوشته تهدید آمیز و تهدید سلاح سرد که در چندین فقره نیز همراه با ضرب و شتم مالباختگان بوده است ، از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه مورد تهدید ، ضرب و شتم و سرقت اموال قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی – خیابان زنجان شمالی مراجعه نمایند " . 


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تهران ؟!!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 20 خرداد 1394-10:19 ق.ظ

سوال: در تصویر زیر موقعیت شخص مورد نظر را حدس بزنید.

1: تهران 2: کابل (افغانستان) 3: !!!داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

بورس تهران از حال رفت!

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:شنبه 16 خرداد 1394-12:07 ق.ظ

ادامه رکود دامنه‌دار در بورس تهران و افزایش زیان سهامداران موجب شد تا ارزش بازار سرمایه به کمتر از روزهای ابتدایی امسال برسد.
خبرگزاری ایسنا: ادامه رکود دامنه‌دار در بورس تهران و افزایش زیان سهامداران موجب شد تا ارزش بازار سرمایه به کمتر از روزهای ابتدایی امسال برسد.

ادامه روند ریزش بورس تهران و افت قیمت و تقاضا در این بازار موجب شد تا داد‌وستد در بازار سهام به شدت کاهش پیدا کرده و میزان ارزش بازار به کمتر از روزهای ابتدایی امسال برسد.

ارزش بازار سرمایه در حالی مهم‌ترین متغیر برای شناسایی وضعیت بورس است که این متغیر در ابتدای سال و بعد از رکود عمیق بورس در سال گذشته مبلغ 281 هزار میلیارد تومان بود که این متغیر اکنون به 279 هزار میلیارد تومان کاهش یافته و این به معنای زیان سهامداران از ابتدای سال تاکنون و وضعیت نامطلوب بورس است.

روند نزولی بورس تهران که از دی‌ماه سال 1392 آغاز شده همچنان ادامه داشته و باعث شده که میانگین ارزش بازار سرمایه با کاهش قابل توجهی همراه شود. به طوری که مقایسه ارزش بازار بورس و فرابورس نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که ارزش بازار سرمایه از 390 هزار و 955 میلیارد تومان به 326 هزار و 454 میلیارد تومان رسیده و معادل 64 هزار و 501 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است.

در کنار افت ارزش بازار سرمایه، شاخص بورس تهران به عنوان مهم‌ترین متغیر بازار با افت روزانه خود به ارقام ابتدایی امسال یعنی کانال 62 هزار واحدی نزدیک شده و اکنون به محدوده کانال 63 هزار و 280 واحد رسیده است.

در حال حاضر بورس تهران از کمبود شدید نقدینگی رنج برده و در سایه ابهامات سیاسی و اقتصادی و کاهش روزانه قیمت، سهامداران خود را متضرر کرده است. کارشناسان معتقدند مشخص شدن مذاکرات هسته‌ای در روند بورس موثر است.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :2
  • 1  
  • 2  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات