با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

قیمت آپارتمان های 100 متری در بازار

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 29 بهمن 1394-10:57 ب.ظ

مالکان و سازنده‌های واحدهای 100 متری، در آستانه شروع آخرین ماه سال، عرضه واحدهای خود به بازار فروش مسکن را افزایش دادند.
روزنامه دنیای اقتصاد: مالکان و سازنده‌های واحدهای 100 متری، در آستانه شروع آخرین ماه سال، عرضه واحدهای خود به بازار فروش مسکن را افزایش دادند. 

اغلب این سازندگان و مالکان واحدهای نوساز 100 مترمربعی با این عقیده که هم‌اکنون اکثر متقاضیان حاضر در بازار مسکن به دنبال تبدیل به احسن کردن آپارتمان خود هستند و سطح تقاضا برای واحدهای بزرگ‌تر از متراژ مصرفی را تا 100 مترمربع افزایش داده‌اند، هم‌اکنون تعداد قابل توجهی از این واحدها را به بازار فروش مسکن عرضه کرده‌اند.

این مالکان و سازنده‌ها البته برای تسریع در فروش واحدهای خود در بازار شب عید مسکن سعی کرده‌اند تا حد ممکن قیمت‌ها را تعدیل کنند. همچنین اغلب آنها با استفاده از الفاظی مانند اکازیون، موقعیت تکرار نشدنی، زیر قیمت، فروش فوری و... به همراه تبلیغاتی که درباره امکانات آپارتمان‌های خود در متن آگهی‌ها آورده‌اند تلاش کرده‌اند موقعیت و شرایط فروش آپارتمان خود را برای متقاضیان واحدهای 100 متری جذاب‌تر جلوه دهند.

 به‌عنوان مثال، مالکی در خیابان دروس در آگهی فروش آپارتمان 100 متری خود اعلام کرده است به علت نیاز مالی قیمت هر مترمربع از این واحد را تا 6 میلیون و 950 هزار تومان کاهش داده است. این مالک عنوان کرده که فقط یک هفته این آپارتمان را با چنین قیمتی به بازار مسکن عرضه خواهد کرد و در صورتی که آپارتمان طی یک هفته فروش نرود تخفیف در نظر گرفته شده منتفی می‌شود. 

هرچند اغلب آگهی‌های موجود در بازار فروش آپارتمان‌های 100 متری اغلب مربوط به مناطق واقع در نیمه شمالی، شمال غربی و شمال شرقی پایتخت است اما این روزها تقریبا در تمام مناطق شهر تهران می‌توان فایل‌های فروش واحدهای 100 متری با شرایط ویژه را جست‌و‌جو کرد.

فراوانی آپارتمان 100 متری در بازار


نوع مطلب : مسکن و اجاره خانه 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

حرکات غیرعادی یک دختر در راهپیمایی

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 28 بهمن 1394-10:47 ب.ظ

یکی از دخترانی که مجری یکی از این ایستگاه‌ها بود درحالی که خود با حرکات غیرعادی جلب توجه می‌کرد خطاب به حاضران می‌گفت: «دخترها و پسرها جیغ بنفش بکشند.
صراط: جمهوری اسلامی نوشت: راه‌پیمائی 22 بهمن امسال در تهران، حواشی مختلفی داشت که بعضی از آنها مورد اعتراض راه‌پیمایان قرار گرفت. وجود ایستگاه‌های رقص‌های محلی و نمایش‌های جلف و ضدارزشی از حاشیه‌های نامناسب با جشن انقلاب اسلامی بود. برای نمونه، یکی از دخترانی که مجری یکی از این ایستگاه‌ها بود درحالی که خود با حرکات غیرعادی جلب توجه می‌کرد خطاب به حاضران می‌گفت: «دخترها و پسرها جیغ بنفش بکشند.»

 راه‌پیمایان معترض علاوه بر اعتراض به متصدیان این قبیل ایستگاه‌ها، از روحانیین نیز می‌خواستند برای جلوگیری از چنین کارهائی به مسئولین تذکر بدهند تا جشن انقلابی که به پیروی از امام حسین علیه السلام و با شعار‌الله اکبر پیروز شده با حاشیه‌های ضدارزشی همراه نباشد.
برچسب ها: صراط ، رقص ، دختر ، راهپیماییداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

گدایان جدید چهارراه های تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 26 بهمن 1394-11:13 ق.ظ

استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه هادوری ها گدایان جدید چهارراه های تهران هستند، گفت: این متکدیان زن برای گدایی، کودکان بدون شناسنامه را به همراه دارند.
خبرگزاری مهر: استاد دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه هادوری ها گدایان جدید چهارراه های تهران هستند، گفت: این متکدیان زن برای گدایی، کودکان بدون شناسنامه را به همراه دارند.

مجید ابهری افزود: بعد از تخریب خاک سفید بخش اعظم اهالی آن به دروازه غار و لب خط رفتند که در حال حاضر با توجه به ساماندهی منظقه هرندی توسط شهرداری این گروهها در حال تغییر مکان به مناطق دیگر هستند.

وی گفت: در کنار مهاجرین به تهران، غربتی ها که اکثریت آنان را زنان متکدی در خیابانها تشکیل می دهند به دو گروه تقسیم می شوند که بخشی از آنها در اطرف بابل که در دروازه غار ساکن شده اند٬ هستند و دیگری در غربتهای اطراف ساری که در لب خط جایگزین شده اند و در این میان متکدیان زن که به هادوری معروف هستند با سماجت به کار گدایی مشغول هستند در تکدی گری جایگاه آنها از زن به مادر تغییر می کند چرا که برای گدایی همراه داشتن کودک ضروری است و لو اینکه کرایه ای باشد.

این آسیب شناس اجتماعی تاکید کرد: در دو دهه قبل این گونه افراد به در منازل مراجعه می کردند اما امروز درچهار راهها، میادین و اماکن پر جمعیت مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه کودکان همراه این افراد اغلب شناسنامه ندارند، گفت: هیچ راهی برای اثبات فرزندی آنها وجود ندارد.

ابهری اظهار داشت: هادوری ها به افراد بیگانه و خارج از گروه خود طاعی یا غیرکولی می گویند و برای تهدید کودکان و اطاعت کودکان در گدایی و تنبیه آنها کودکان را تهدید به تحویل به بهزیستی و شهرداری می کنند.

به گفته وی، مردان این گروه ها کمتر در معابر حاضر می شوند زنان کولی اغلب بی سرپرست بوده و بچه های همراهشان در بسیاری از اوقات کرایه ای هستند.

این استاد دانشگاه افزود: برای جمع آوری و ساماندهی آنها باید کارگروه ویژه ای با حضور بهزیستی، نیروی انتظامی، استانداری و شهرداری تشکیل و چهارراه و خیابانها را از وجود آنها تخلیه کرد چرا که حضور آنها و سماجتشان برای فروش دستمال کاغذی یا گل و وسایل دیگر فقط پوششی برای گدایی است و موجب آزار شهروندان می شود.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خواهرکشی با شلیک گلوله

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:دوشنبه 26 بهمن 1394-11:12 ق.ظ

كارآگاهان پلیس پایتخت بازجویی از پسری را آغاز كرده‌اند كه متهم است خواهرش را با شلیك گلوله به قتل رسانده است.
روزنامه اعتماد: كارآگاهان پلیس پایتخت بازجویی از پسری را آغاز كرده‌اند كه متهم است خواهرش را با شلیك گلوله به قتل رسانده است.

رسیدگی به این پرونده از صبح هجدهم آذر امسال با كشف جسد زنی جوان در شهرك ولیعصر تهران از سوی كلانتری ١٥٣ آغاز شد. با حضور ماموران در محل، یكی از اهالی به آنها مراجعه كرد و گفت: «امروز صبح وقتی داشتم به محل كارم می‌رفتم با جسد پتوپیچ شده زنی در داخل كانال آب روبه‌رو شدم و سریع با پلیس تماس گرفتم.».

همزمان با تشكیل پرونده‌ای با موضوع «مرگ مشكوك»، قاضی مدیر روستا، بازپرس كشیك قتل در محل حاضر و دستور انجام بررسی‌های ابتدایی روی جسد را صادر كرد. تحقیقات تیم پزشكی قانونی نشان می‌داد متوفی از ناحیه سر به‌شدت دچار شكستگی و خونریزی شده و قاتل یا قاتلان، او را پس از كشتن، پتوپیچ كرده و داخل كانال آب رها كرده‌اند. در ادامه رسیدگی به پرونده و با انتقال جسد به پزشكی قانونی، علت مرگ «اصابت گلوله به سر» اعلام شد. به این ترتیب موضوع پرونده به «قتل عمد» تغییر كرد و تحقیقات برای شناسایی هویت مقتول آغاز شد. بررسی بانك اطلاعاتی پلیس نشان می‌داد مقتول زنی ٤٢ ساله است كه چند سال پیش از همسرش جدا شده و چند سابقه كیفری در ارتباط با مواد مخدر نیز دارد.

 با كشف هویت مقتول، كارآگاهان به تحقیق از خانواده او پرداختند. در نخستین گام همسر سابق مقتول از وقوع حادثه اظهار بی‌اطلاعی كرد و گفت: «من ١٥ سال پیش از همسرم – مقتول – جدا شدم و در این مدت ارتباطی با او نداشتم. ما دو فرزند دختر داریم كه هر دوی‌شان ازدواج كرده‌اند. متاسفانه همسرم به شكل حرفه‌ای به مواد مخدر از نوع شیشه اعتیاد داشت و چند سابقه كیفری هم داشت. » پس از همسر سابق مقتول، دو دختر او نیز مورد تحقیق قرار گرفتند. یكی از آنها به كارآگاهان گفت: «من هشت ساله بودم كه پدر و مادرم از هم جدا شدند. من و خواهرم با مادرمان زندگی می‌كردیم. وقتی ازدواج كردیم او تنها شد. چند بار برای ترك مواد او را به كمپ بردیم اما هر دفعه پس از بیرون آمدن بار دیگر مصرف مواد مخدر از نوع شیشه را شروع كرد. او اهل دعوا بود و پرخاش می‌كرد.»

با ثبت حرف‌های خانواده مقتول، تحقیقات میدانی از اهالی محل زندگی او نیز در دستور كار ماموران قرار گرفت. بررسی‌ها نشان می‌داد تعدادی از همسایه‌ها مدتی قبل از وقوع حادثه، برادر مقتول را با او دیده‌اند. به این ترتیب پسر ٢٧ ساله دستگیر و برای انجام بازجویی در اختیار بازپرس پرونده قرار گرفت. او اما با وجود اسناد و مدارك پلیسی قتل خواهرش را انكار كرد و گفت: «به خاطر مصرف موادمخدر، كارتن خواب شده بودم. خواهرم مرا به خانه خودش برد اما او هم خودش شیشه مصرف می‌كرد. قبل از وقوع حادثه به خانه‌اش رفته بودم كه از من خواست برای تهیه شیشه بیرون بروم. وقتی برگشتم او را ندیدم. چند ساعت بعد پلیس دستگیرم كرد.»

انكار قتل از سوی برادر مقتول در حالی است كه بررسی سوابقش در پلیس آگاهی نشان می‌دهد كه او پیش از این به اتهام درگیری، سرقت و مصرف مواد مخدر دستگیر شده و به زندان افتاده است. قاضی محسن مدیر روستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی تهران برای تحقیقات بیشتر او را در اختیار اداره دهم وی‍ژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده و بررسی‌ها برای كشف جزییات حادثه همچنان ادامه دارد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تهران متری چند؟

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 21 بهمن 1394-01:07 ب.ظ

حوالی همین ١٠‌سال پیش، کمی بیشتر یا کمتر، اگر عزم‌تان را جزم می‌کردید، دست به جیب می‌بردید و کمی در شهر می‌گشتید، بالاخره می‌شد در مناطق مرکزی شهر یک خانه معمولی با متراژ متوسط برای یک زندگی حداقل ٣ یا ٤ نفره پیدا‌کنید.
مانلی فخریان در شهروند نوشت: حوالی همین ١٠‌سال پیش، کمی بیشتر یا کمتر، اگر عزم‌تان را جزم می‌کردید، دست به جیب می‌بردید و کمی در شهر می‌گشتید، بالاخره می‌شد در مناطق مرکزی شهر یک خانه معمولی با متراژ متوسط برای یک زندگی حداقل ٣ یا ٤ نفره پیدا‌کنید.
 
آن روز‌ها فکر این‌که یک روز رهن هر یک متر خانه در شهر ما مبلغی بالای یک‌میلیون تومان ارزش داشته باشد، چیز عجیب و خنده‌داری بود. شاید‌‌ همان زمان در بالا‌ترین و شیک‌ترین مناطق تهران برج‌های لوکسی ساخته می‌شد که بهای رهن آن به این رقم می‌رسید.

 آن زمان ارزش یک‌میلیون تومان خیلی بالا‌تر از امروز بود و به راحتی می‌شد به کسی که این مقدار حقوق می‌گیرد، بگوییم پولدار. اما امروز وقتی کمترین حقوق برای یک زندگی ساده در یک منطقه معمولی شهر باید بالای ۲میلیون تومان باشد، می‌توان باور کرد چرا خانه‌ها آن‌قدر قیمت‌های عجیبی دارند.

مگر می‌شود حقوق یک نفر، برابر با قیمت رهن یک متر یا نهایتا ٢ متر خانه باشد؟ این متراژ گمان می‌کنم برای مردن هم کم باشد. صحبت اصلی اینجاست که وقتی یک خانه ٨٠متری در محله‌ای قدیمی به مبلغ ۸۰ یا حتی۹۰میلیون تومان رهن داده می‌شود، چطور یک خانواده ٣ نفره با حقوق تقریبی ٣‌میلیون تومان در ماه می‌توانند هم سقف بالای سر داشته باشند و هم بخورند و هم بپوشند؟ چطور می‌شود که در قدیمی‌ترین مناطق تهران قیمت خانه‌ها برابری می‌کند با شیک‌ترین خیابان‌های بالای شهر که روزی فقط محل زندگی اعیان‌ها بود، اما امروز با کمی زدوبند می‌توان شغلی داشت که جوابگوی زندگی در شمال شهر باشد.

اگر قرار باشد برای یک خانه ٧٠متری ٢خوابه ۷۰‌میلیون پول رهن کامل بدهیم و در محدوده قدیمی شهر ساکن شویم و همزمان در یک محله وسط شهر هم‌‌ همان قیمت را بپردازیم، پس چرا این همه اختلاف طبقاتی بین مردم هست؟ اگر کسی آن‌قدر داشته باشد که خب، طبیعتا محله بهتری را برای زندگی انتخاب‌می‌کند، از سوی دیگر اگر قرار بر این است که هیچ فرقی بین مردم جامعه نباشد، پس در میزان درآمد‌ها هم نباید آن‌قدر اختلاف داشته باشد.

پیچیدگی این بحث یک سرگیجه مدام است که آخر نمی‌توانیم بفهمیم اگر پولدار‌ها خانه‌های متری یک‌میلیون تومانی اجاره‌می‌کنند، پس قشر متوسط جامعه چرا با یک‌سوم درآمد آنها باز هم باید همین قدر پول خانه بدهند؟ تنها یک بازی اقتصادی ساده این همه تفاوت در زندگی مردم ایجاد کرده و فقط اقشار پردرآمد با مشاغل اکثرا آزاد می‌توانند تصمیم بگیرند و اراده کنند و در بهترین جای شهر ساکن شوند.

قشر دوم که‌‌ همان متوسط‌های حقوق‌بگیر کارمندی هستند باید با‌‌ همان مبلغ خانه‌هایی را اجاره کنند که خیلی هم باب میل‌شان نیست و هر ماه برای اجاره‌خانه نگران باشند. درنهایت در پایان ‌سال چیزی حدود ۱۲برابر حقوق‌شان را اجاره داده باشند. ناراحت‌کننده است که تهران من، تهران ما، که روزی بهترین شهر برای زندگی بود امروز آن‌قدر دچار سردرگمی و پیچاپیچ اقتصادی شده که تکلیف شهر با جیب مردمش معلوم   نیست.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :5
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic