با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

آزار و اذیت دختر جوان به دست 4 نفر

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 30 دی 1394-01:12 ب.ظ

چهار مرد شیطان صفت که با ضرب و جرح و تهدید، مبادرت به آزار و اذیت دختر ۲۰ ساله‌ای کرده بودند توسط مأموران پلیس آگاهی شناسایی و به دام افتادند.
خبرگزاری آنا: چهار مرد شیطان صفت که با ضرب و جرح و تهدید، مبادرت به آزار و اذیت دختر ۲۰ ساله‌ای کرده بودند توسط مأموران پلیس آگاهی شناسایی و به دام افتادند.

 2 دی ماه امسال خانم جوانی ( 20 ساله ) با مراجعه به کلانتری 167 دولت آباد به مأموران اعلام کرد که توسط چهار جوان مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی، شاکیه به پزشکی قانونی اعزام و پس از تأیید اظهارات شاکیه مبنی بر «وقوع آزار و اذیت»، پرونده مقدماتی به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب شهرری در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکیه

شاکیه پس از حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود دو هفته پیش از وقوع حادثه، قصد رفتن به منزل خواهرم در منطقه دولت آباد را داشتم، به همین علت از آژانس نزدیک خانه درخواست یک دستگاه خودرو کرده و پس از دقایقی یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ با یک راننده جوان حدودا 25 ساله به در خانه ما مراجعه کرد، آن روز راننده آژانس بدون هرگونه صحبتی مرا به منزل خواهرم رساند اما پس از چند روز، همان جوان به نام «وحید . الف» ( متولد 1369 ) را چندین بار در اطراف خانه مشاهده کردم . نهایتا یک روز وحید به من مراجعه و مدعی شد که به من علاقه مند شده و قصد ازدواج با مرا دارد.

او در چندین نوبت دیگر درخواست خود را تکرار کرد تا نهایتا من به صحبت‌هایش اعتماد کردم و همین موضوع باعث شد تا در چندین نوبت با او ملاقات کنم. طی همین مدت کوتاه وحید به شدت به من ابراز علاقه می‌کرد. وحید در صحبت‌هایش عنوان کرده بود که پدرش فوت کرده و در حال حاضر او به همراه مادر و مادربزرگش زندگی می‌کند . روز حادثه وحید به بهانه اینکه قصد دارد تا مرا به مادر و مادربزرگش معرفی کند، مرا به خانه‌ای در دولت آباد برد اما زمانی‌که وارد خانه می‌شدم، در حالی‌که منتظر ملاقات با مادر و مادربزرگ وحید بودم، بر خلاف تصور سه جوان قوی هیکل در داخل خانه حضور داشتند. آن زمان بود که متوجه شدم، تمامی آن علاقه نشان دادن‌ها از سوی وحید دروغ بوده است.

دستگیری هر چهار متهم پرونده

با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با راهنمایی شاکیه اقدام به شناسایی محل وقوع جرم در منطقه دولت آباد – جاده سوم و دستگیری «سیروس . ج» (متولد 1355) کردند. در ادامه کارآگاهان با شناسایی محل تردد «وحید . الف» در میدان اصلی شهرری، وی را نیز سوار بر یک دستگاه خودرو 206 سفیدرنگ دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران منتقل کردند. در تحقیقات بعمل آمده از محل سکونت متهمان، اهالی محل از سوابق متعدد نزاع و درگیری این دو در محل و همچنین ایجاد مزاحمت برای اهالی اهالی بویژه بانوان جوان نارضایتی شدید داشته و با اطلاع از خبر دستگیری متهمان، به شدت از این موضوع ابراز رضایت کردند.

با دستگیری«وحید» و «سیروس» و اعتراف صریح آنها به ضرب و جرح، تهدید و آزار و اذیت شاکیه، دو متهم دیگر پرونده به نام های «مهدی . ر» و «امیر . ع» ( متولد 1370 ) شناسایی و آنها نیز در منطقه «امین آباد» با یک دستگاه خودرو 206 سفید رنگ دیگر دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند .

سرهنگ کارآگاه حسین زارع، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: هر چهار متهم صراحتا به آزار و اذیت شاکیه اعتراف، تحقیقات در خصوص متهمان پرونده تکمیل، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و پرونده به همراه هر چهار متهم جهت صدور در اختیار شعبه ششم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفتند.


نوع مطلب : آمار جرم و جنایت 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قیمت اجاره یک شب خانه‌ مجردی در تهران

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 30 دی 1394-01:11 ب.ظ

آنچه در قیمت گذاری این گونه خانه‌ها قابل توجه است تفاوت بالای مبالغ اجاره از بالای شهر تا نقاط مرکزی است به طور مثال می‌توان به یکی از مناطق مرکزی شهر تهران اشاره کرد که با اجاره‌ی ساعتی 170 هزار تومان و در نقاط شمالی با قیمت 15 میلیون تومان اجاره داده می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان: خانه‌هایی که بدون هیچ مدرک شناسایی تنها برای چند ساعت اجاره داده می‌شوند.

تعداد بسیاری از جوانان ایرانی اوقات فراغت خود را در چارچوب‌های صحیح و فضای سالم می‌گذرانند، تفریحاتی که ریشه در فرهنگ و تاریخ کشورمان دارد در این میان عده‌ای سودجو هم از این فرصت سوء استفاده کرده و برخی از جوانان را با اجاره دادن خانه‌های خالی خود به فضاهایی نامتعارف و زمینه های بروز خطا  می‌کشانند. 
 
وجود خانه ها و ساختمان های خالی از سکنه باعث وسوسه تعدادی از صاحب‌خانه‌ها میشود تا با مبالغی بالا حتی برای یک شب آن را اجاره دهند. برای این افراد تفاوتی نمی‌کند که چه کسانی وارد خانه می‌شوند و تنها به پولی می اندیشند که دریافت می‌کنند. 

*خانه‌های چند ساعته 
 
اجاره این خانه‌ها برای قشر خاصی از جامعه که درآمدهای گزافی را در اختیار دارند مبلغ زیادی محسوب نمی‌شود. برخی از جوانان نیز بدون اطلاع خانواده ساعاتی را سپری می‌کنند و گمان می‌کنند اوقات خوشی را در پیش رو دارند غافل از اینکه گاهی صدمات جدی بر روح و روان آنها وارد خواهد شد. 
 
رضا 32 ساله می‌گوید: وجود این منازل موجب انحراف جوانان و همچنین برخی مردان متاهل می‌شود و این اتفاق به بنیان خانواده آسیب می‌رساند. 
 
دکتر علی رجبلو،  جامعه شناس و استاد دانشگاه نیز می‌گوید:  به دلیل اینکه این مسئله از جانب نهادهای مسئول کنترل نمی‌شود دارای نتایج ناگواری است همین مساله موجب شده افرادی درصد سوء استفاده برآیند و برای تفریحات ناسالم و غیر مجاز به این مراکز روی بیاورند. 

*خانه‌ای که مجرد و متاهل نمی‌شناسد 
 
برخی از افراد به اشتباه تصمیم می گیرند ساعاتی را بدون خانواده و خارج از چارچوب عرف و شرع بگذرانند در حالیکه از این واقعیت غافل هستند که اینگونه گذران اوقات چه آسیب های غیر قابل جبرانی را بر زندگی آینده آنها و اطرافیانشان خواهد گذاشت. 

صاحبان اینگونه خانه بدون توجه به اینکه عده‌ای از جوانان برای وقت گذرانی بیهوده محلی را از آنها اجاره می‌کنند تنها به فکر درآمد زایی این منازل خالی از سکونت می‌اندیشند و گاهی مبالغ نامتعارفی را به آنها پیشنهاد می‌دهند. البته قیمت اجاره‌ ی این منازل در نوسان است و با توجه به منطقه ارزان و گران می‌شود و در میان آنها آپارتمان‌های مبله و مجهز نیز پیدا می‌شود. 
 
مریم 29  ساله،‌ساکن یکی از مناطق شمالی تهران  می‌گوید: یکی از آشنایان برای برگزاری مراسم جشن شبانه منزلی را با پرداخت مبلغ قابل توجهی تنها برای یک شب اجاره کرده بود و در نهایت با اعتراض شدید همسایه‌ها روبرو شد. 
 
محمد 30 ساله می‌گوید: به نظر من تنها قشر خاص و اندکی از جامعه می‌توانند این خانه‌ها را با مبالغ میلیونی اجاره کنند و یکی از دلایل بودن این معضل، عدم نظارت خاص از سوی نهادهای مسئول است شاید جریمه کردن بنگاه های املاک‌ و صاحب‌خانه‌هایی که این اماکن را اجاره می‌دهند در پیشگیری از این معضل اجتماعی موثر باشد. 
 
شایان 25 ساله می‌گوید: فراهم نبودن زیر ساخت‌ها و شرایط لازم برای ازدواج آسان و نبود نظارت کافی برای کنترل این املاک می‌تواند افزایش این چنین بزهکاری‌هایی را به دنبال داشته باشد. 
 
برای اینکه تفاوت قیمت منازلی که برای یک شب اجاره داده می‌شود را با سایر منازل بیابیم کافی است به سراغ مشاورین املاک سطح شهر برویم تا با قیمت‌های آن آشنا شویم ؛ قیمت‌هایی که از شبی 600 هزار تومان تا 15 میلیون تومان در نوسان است. 
 
آنچه در قیمت گذاری این گونه خانه‌ها قابل توجه است تفاوت بالای مبالغ اجاره از بالای شهر تا نقاط مرکزی است به طور مثال می‌توان به یکی از مناطق مرکزی شهر تهران اشاره کرد که با اجاره‌ی ساعتی 170 هزار تومان و در نقاط شمالی  با قیمت 15 میلیون تومان اجاره داده می‌شود. 

*خانه‌هایی که جای خانواده در آن خالی است 
 
 وقتی می‌گوییم خانه، احساس خوشایندی  به ما دست می‌دهد خانه‌ای گرم از محبت و امید که اعضایش یکدیگر را دوست دارند اما گاهی برخی افراد تصورشان این است که نباید تمام اوقات خود را با خانواده بگذراند و این حق را به خود می‌دهند تا ساعاتی را فارغ از آنها سپری بکنند. 
 
دکتر علی رجبلو جامعه شناس و استاد دانشگاه می‌افزاید: این مراکز سبب ترویج بی بند و باری می‌شود و با توجه به اینکه افراد هدفی را دنبال نمی‌کنند، خوشگذرانی زودگذر تنها حاصل اجاره چنین خانه هایی است.
 
باورها و اعتقادات، بازتابی از ذهنیت فرد نسبت به الگوهای فرهنگی است، وجود فرهنگی ایرانی _ اسلامی که نمایانگر سبک زندگی افراد جامعه است،‌در بسیاری از موارد تاثیر فراوانی را بر جامعه می‌گذارد از آنجا که ریشه بسیاری از معضلات اجتماعی به نوعی به فرهنگ گره خورده است می‌توان با ترویج، معرفی ،‌فرهنگ سازی نظام مند فرهنگ ایرانی- اسلامی از بروز معضلات اجتماعی جلوگیری کرد. 
 
این در حالیست که اقشار متنوعی از جوانان جامعه ما ، در مسیر صحیح زندگی و تخلق به فرهنگ ایرانی- اسلامی قرار دارند و با شیوه زندگی مثال زدنی خود در حال زمینه سازی برای پیشرفت روز افزون ایران اسلامی هستند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

جزییات بازداشت‌ 8 ‌نفر‌ به‌ دلیل‌ ترویج‌ فساد‌

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 30 دی 1394-01:10 ب.ظ

دادستان تهران با اشاره به اینکه دادستانی در حوزه نقض مسائل خلاف عفت عمومی ورود می‌کند، گفت: اخیرا 8 نفر در این ارتباط دستگیر شده‌اند که پرونده هم اکنون در دادسرای جرائم رایانه ای است. جعفری دولت آبادی گفت: کسانی که در شبکه های اجتماعی ترویج فساد علیه اخلاق و عفت عمومی می کنند از طریق ضابطین تحت نظارت قرار می‌گیرند.
خبرگزاری میزان: «عباس جعفری دولت آبادی» در حاشیه نشست مشترک با روسای کلانتری‌های تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه هدف از برگزاری این جلسات مشترک چیست، گفت: در جلساتی که با فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ داشتیم به بررسی جرائم سرقت پرداختیم و در این جلسات به دنبال هماهنگی های بیشتر با دادسرا و پایگاه های پلیس در مورد جرائم سرقت و شرارت هستیم.

وی ادامه داد: مطالب خوبی در این جلسات بین ما رد و بدل شده است که خروجی آن امنیت بیشتر برای مردم، کاهش جرم، مهار و کنترل مجرمان به خصوص در جرایم سرقت، جرایم مالی و کلاهبرداری خواهد بود. بیشترین مشکلی که بین پلیس و دادسرا وجود دارد هماهنگی در رسیدگی هاست که این جلسات کمک می کند با هماهنگی های بیشتر طول رسیدگی ها کاهش پیدا کند.

دادستان تهران گفت: باید قضات در وقت مقرر به پرونده ها رسیدگی و متهمان را تعیین تکلیف کنند و پلیس دسترسی به قضات کشیک داشته باشد که کسی بی جهت در کلانتری بازداشت نشود و متهم در شب بلاتکلیف نماند.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به سئوال خبرنگار میزان مبنی بر اینکه یکی از دلایل تاخیر در رسیدگی ها مسئله ابلاغ است، جدیدا بحث ابلاغ الکترونیم مطرح شده است آیا در حال حاضر ابلاغ ها به صورت الکترونیکی صادر می شود و روند آن به چه صورت است، تصریح کرد: بخش فناوری قوه قضائیه طرح های خوبی را در بخش ساختارها شروع کرده است که در گذشته ما این ساختارها را نداشتیم که امیدواریم این ساختارها به نتیجه برسد.

وی افزود: در حال حاضر کماکان ابلاغ ها از طریق پلیس و پست انجام می شود که زمانبر است و امیداوریم شیوه های الکترونیکی هم در ابلاغ و هم در نظارت بر محکومان صورت گیرد؛ چراکه در قانون آیین دادرسی کیفری به این مسئله توجه شده است.

دادستان تهران افزود: همچنین در این قانون بیان شده که افراد را به جای حبس در زندان، در منزل یا مرکزی که دادگاه تعیین می کند می توان تحت نظارت قرار داد.

جعفری دولت آبادی در پاسخ به سئوالی مبنی بر تشریح جزئیات دستگیری 8 نفر از افرادی که علیه عفت و اخلاق عمومی اقدام کرده بودند، گفت: در این موارد هویت افراد و نوع اتهام را نمی توانیم بیان کنیم؛ اما این هشدار را به خانواده ها می دهیم که نظارت بیشتری در این خصوص در شبکه های اجتماعی داشته باشند. 

دادستان تهران اظهار کرد: این شبکه ها هم تهدید و هم فرصت است، کسانی که در شبکه های اجتماعی ترویج فساد علیه اخلاق و عفت عمومی می کنند از طریق ضابطین تحت نظارت قرار می گیرند و در این رابطه افرادی که خلاف قوانین و موازین شرعی و اسلامی اقدام کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آلودگی هوای تهران فردا بیشتر می‌شود

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:چهارشنبه 30 دی 1394-01:10 ب.ظ

معاون پایش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه امروز نیز کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، گفت: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی فردا میزان غلظت آلاینده‌های هوای شهر تهران افزایش می‌‌یابد.
خبرگزاری فارس: معاون پایش محیط زیست استان تهران با بیان اینکه امروز نیز کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، گفت: با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی فردا میزان غلظت آلاینده‌های هوای شهر تهران افزایش می‌‌یابد.

محمد رستگاری گفت: با توجه به اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، میزان غلظت آلاینده‌ها امروز نیز فراتر از حد مجاز قرار دارد و نشان‌دهنده شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی ادامه داد: امروز میزان غلظت آلاینده‌های با قطر کمتر از 2.5 میکرون بر روی عدد 112 قرار دارد که از روز گذشته بیشتر شده است و پیش بینی می‌شود فردا نیز بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده شود بنابراین امروز برای نهمین روز متوالی هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: فردا غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت افزایش پیدا می‌کند و همچنان تا پس فردا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود.


نوع مطلب : آلودگی هوا 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

تهران چندمین استان شاد کشور است؟

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:سه شنبه 29 دی 1394-12:10 ق.ظ

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به ضرورت رفع نگاه های تنگ نظرانه مسئولان نسبت به موضوع نشاط اجتماعی گفت: براساس بررسی های انجام شده، تهران چهارمین استان شاد کشور است.
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به ضرورت رفع نگاه های تنگ نظرانه مسئولان نسبت به موضوع نشاط اجتماعی گفت: براساس بررسی های انجام شده، تهران چهارمین استان شاد کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیاوش شهریور در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان تهران با اشاره به نبود زیرساخت های مناسب نشاط اجتماعی در شرایط کنونی جامعه افزود: مسئولان حوزه های فرهنگی و اجتماعی باید در زمینه گفتمان سازی و برنامه ریزی برای افزایش نشاط جامعه فعال تر عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه بهبود شرایط اقتصادی، امید و نشاط را در جامعه افزایش می دهد تصریح کرد: بالا رفتن وسع مالی در جامعه و خانواده ها به بهبود وضعیت اجتماعی کمک کرده و سرمایه های اجتماعی را توسعه می دهد.

شهریور به استفاده از موقعیت ویژه کشور در شرایط پساتحریم اشاره و اظهار کرد: با ورود به دوران پسا تحریم با سونامی سرمایه گذاری در کشور مواجه خواهیم شد که فرصتی برای بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود.

وی با بیان اینکه نباید به حوزه های مختلف اجتماعی به شکل جزیره ای نگریست گفت: همه حوزه های اجتماعی و فرهنگی جامعه ارگانیسم های زنده ای هستند که بروز آسیب در هریک از آنها موجب گسترش آسیب به سایر بخش های می شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران خاطرنشان کرد: بین اقتصاد جامعه و عوامل اجتماعی رابطه گسترده ای برقرار است که لازم است مدیران این مهم را در برنامه ریزی های خود مورد توجه قرار دهند.

اعظم نوفرستی روانشناس و عضو هیات علمی جهاددانشگاهی نیز دراین جلسه با ارائه گزارشی گفت: گیلان، بوشهر و گلستان به ترتیب در رتبه های اول تا سوم شادترین استان های کشور قرار دارند. داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


  • تعداد صفحات :4
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic