با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

پاسخ به سوالات شما (ازدواج موقت با یک خانم با اختلاف سنی زیاد)

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 4 اردیبهشت 1393-12:18 ب.ظ

پاسخ به سوالات شما (ازدواج موقت با یک خانم با اختلاف سنی زیاد)

پاسخ به سوالات شما (ازدواج موقت با یک خانم با اختلاف سنی زیاد)
یکی از دوستان سوال کرده اند:

من با یه زنی که ۲۰سال بزرگتر از خودمه رابطه دارم (صیغه کردیم)
خانم از لحاظ ظاهری ۱۰سال کمتر نشون میده وهمچنین در مسائل جنسی هم کمیتی نداره
میخواستم ببینم در رابطه ای که دارم مشکلی برای ما پیش میاد؟
لازم بذکراست که سن من ۲۶ و خانم ۴۶ میباشد و رابطه ای که داریم جدا از هر گونه هوس هست و دوست داشتن هم در حد افراطی هست
لطفا مرا راهنمایی نمایید

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم رعایت فاصله سنی مناسب در روابط زن و مرد کمک خواهد کرد که رابطه مستحکم تر باشد. چون این رابطه در حد صیغه می باشد و به شرط آنکه طولانی مدت نباشد و افراط نیز در آن نباشد مشکل زیادی ایجاد نخواهد کرد. ولی از لحاظ روانی ممکن است تاثیراتی داشته باشد. اگر این دوست عزیز ازدواج کرده اند و در کنار این موضوع این ازدواج موقت صورت گرفته است در روابط ایشان و همسرشان مشکل ایجاد خواهد نمود و لازم است در این رابطه تجدید نظر نمایند. اگر هم ازدواج نکرده اند و قصد دارند در آینده ازدواج کنند این موضوع می تواند برای ایشان مشکلاتی ایجاد کند.

البته من احتمال دوم را بیشتر می دانم یعنی احتمالا ایشان ازدواج نکرده اند و برای رفع نیاز جنسی و نیاز عاطفی خود تن به این ازدواج داده اند. با توجه به این اختلاف سن باید در روابطشان افراط را کنار بگذارند. دوست داشتن افراطی به خاطر در دسترس نبودن یک همسر مناسب می باشد. هم آن خانم که یا مطلقه یا همسر فوت کرده است و هم این اقا نیاز عاطفی و جنسی دارند ولی این نیاز نباید به شکلی افراطی پاسخ داده شود. بهتر این است که در رابطه ازدواج موقت نیز شرایط سنی و سایر شرایطی که در ازدواج دایم مد نظر افراد است رعایت شود تا رابطه گرمتر و بهتری بین طرفین شکل بگیرد و حتی در صورت فراهم شدن شرایط به ازدواج دایم ختم شود. این دوست عزیز بعدا که ازدواج دایم کنند از همسر جوان خود انتظار رفتارهایی مشابه این خانم میانسال را دارند و همین موضوع منجر به ایجاد اختلافاتی فیمابین ایشان و همسرشان خواهد شد.

تفاوتهای رفتاری، ذهنی و فکری و حتی عاطفی بین یک زن جوان و میانسال بسیار زیاد است. تفاوتهای فکری زیادی بین این دو وجود خواهد داشت. حتی نوع دوست داشتن ایشان نیز متفاوت خواهد بود. نوع بیان احساسات این دو نفر نیز با هم متفاوت خواهد بود.لذا هنگامی که این دوست عزیز با این خانم مراوده دارند بعد ها که ازدواج کنند انتظار همین گونه رفتار را از همسر جوان خود خواهند داشت و چون رفتارهایی متفاوت را نظاره می کنند دچار مشکلاتی خواهند شد.

نکته دیگری که وجود دارد این است که چون فاصله سنی ایشان زیاد است در روابط عاطفی فیمابین خانم نقش مادر و ایشان نقش فرزند را خواهند داشت یعنی در ناخود آگاه این دو نفر چنین وضعیتی شکل خواهد گرفت که در زندگی بعدی امکان اصلاح آن نیست لذا این دوست عزیز انتظار خواهند داشت همسر آینده شان مانند مادر با ایشان به مثابه فرزند رفتار کند و مراقب او باشد و نکات مختلف را به او گوشزد کند و … این موضوع باعث خواهد شد اگر همسر اینده نتواند این نقش را ایفا کند دچار مشکل شوند و یا خود بخود رابطه زن و شوهری به سمت رابطه مادر و فرزندی سوق خواهد یافت.

توصیه من به این دوست عزیز این است که افراط در دوست داشتن را تعدیل کنند و در رفتار فیمابین دقت لازم را داشته باشند تا در آینده مشکلی پیدا نکنند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات