با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

پاسخ به سوالات شما (زشتی ظاهر نامزد و ایجاد احساس ناخوشایند در فرد)

نویسنده :تهران شناسی
تاریخ:پنجشنبه 4 اردیبهشت 1393-12:15 ب.ظ

پاسخ به سوالات شما (زشتی ظاهر نامزد و ایجاد احساس ناخوشایند در فرد)

پاسخ به سوالات شما (زشتی ظاهر نامزد و ایجاد احساس ناخوشایند در فرد)

یکی از دوستان سوال کرده اند:

آقای دکتر من یه دختر ۲۲ ساله هستم و از نظر ظاهری خوب هستم . به تازگی نامزد کردم … نامزدم زیاد خوشگل نیست!.الان که فکرشو میکنم می بینم بعد از عقدمون اصلا نمیتونم چنین آدمی رو بغل کنم و بوسش کنم و ازش لب بگیرم!.چون قیافش اصلا دوست داشتنی نیستش!! .و منو جذب نمیکنه. از طرفی اون پسر خیلی مهربون و خوش اخلاقیه…و خیلی به من ابراز علاقه میکنه. خیلی ناراحتم همش فکر میکنم در آینده در زمینه جنسی و عاطفی باهاش به مشکل برمیخورم.بهم کمک کنید.

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم ملاکهایی که هر فرد برای ازدواج دارد با دیگری متفاوت است و نمی توان یکسری ملاکها را انتخاب نمود و به همه افراد دیکته کرد. برخی ملاکها سلیقه ای است و هر فردی بنا به سلیقه خود به انها اهمیت داده و انها را اولویت بندی می نماید. شما نیز باید بنشینید و با منطق عقلانی و نه احساسی ملاکهای فرد شایسته خود برای ازدواج را مشخص کنید و بعد فرد یا گزینه مورد نظر را با انها بسنجید و ببینید چند درصد ملاکهای شما را دارد. هر چقدر درصد دارا بودن این ملاکها بیشتر باشد ازدواج موفق تر خواهد بود. البته به شرطی که ملاکها، ملاکهای منطقی و درستی باشد. قطعا زیبایی ظاهری یکی از ویژگیهای هر فرد در انتخاب همسر می باشد ولی باید دید این ویژگی اولویت چندم است. ممکن است یک نفر این زیبایی را اولویت اول خود انتخاب کند و ممکن است یک نفر این زیبایی را بعنوان اولویتی پایین مد نظر قرار دهد. بیشترین و مهمترین ملاکها ملاکهای اخلاقی و رفتاری هستند. باید توجه کرد که فرد صداقت دارد یا خیر. باور یا اعتقاد به اصول خاصی دارد یا خیر. از ثبات رای و نظر برخوردار است یا خیر. در تصمیم گیری ها مستقل عمل می کند یا خیر. توان مدیریت و برنامه ریزی دارد یا خیر. به کسب درآمد از راههای درست اعتقاد دارد یا نه. انعطاف پذیر است یا خشک و بدون تغییر. انتقاد پذیر هست و حاضر به تغییر موارد غلط رفتاری و اخلاقی خود می باشد یا نه. همه اینها و برخی مسایل دیگر بسته به سلیقه فرد باید مد نظر قرار گیرد و در کنار این ویژگیها زیبایی ظاهر و اندام نیز بسیار اهمیت دارد و مهم است. اگر چهره و سیمای یکی از طرفین به دل فرد دیگر نمی نشیند و او از نگاه به طرف مقابل احساس آرامش نمی کند باید به همگن بودن سایر خصوصیات بها داد و اگر درصد تشابه کم باشد این ازدواج نمی تواند آینده موفقی داشته باشد و اگر سایر ویژگیها مورد پسند و قابل قبول باشد می توان فاکتور زیبایی را کمتر مورد توجه قرار داد.

این دوست عزیز باید با شفاف کردن ملاکهای خود بررسی کند ببیند نامزد مورد نظرش چقدر با این ملاکها مطابقت دارد. اگر درصد مطابقت کم باشد با توجه به ویژگی ظاهری که مورد پسند نیست این ازدواج می تواند در مدت زمان کوتاهی به جدایی عاطفی و جنسی بینجامد و نتیجه خوبی نداشته باشد ولی اگر مطابقت در سایر ملاکها زیاد باشد ممکن است به مرور زمان مشکل ظاهر کم اثر شود و تاثیر زیادی در زندگی زناشویی نداشته باشد. در واقع اگر باطن زیبا باشد و به دل بنشیند به مرور زیبایی ظاهر از یاد خواهد رفت ولی اگر باطن نیز زیبا نباشد زشتی ظاهر بیشتر اهمیت می یابد.

کاش این دوست عزیز در اولین برخورد به مساله زیبایی فکر می کرد و نمی گذاشت موضوع تا حد نامزدی پیش رود. الان نیز باید هر چه سریعتر تکلیف سایر ملاکها را روشن سازد تا اگر قرار بر جدایی است زودتر این جدایی صورت گیرد تا هر دو طرف اسیب کمتری ببینند. توصیه اینست که یکسری ملاکها در صورت قابل قبول نبودن در اولویت بالا قرار گیرد و در همان اولین دیدار بررسی شود و در صورت مورد پسند نبودن رابطه کات شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات