با هم تهران را بهتر بشناسیم !!

نظرات شما (صحبت از رابطه جنسی در خواستگاری)

نظرات شما (صحبت از رابطه جنسی در خواستگاری)

یکی از دوستان در نظری گفته اند:

سلام
با تشکر از وب سایت خوب و مفید شما
شما در تمام مطالبتون از لزوم صحبت در مورد روابط جنسی میان زوج ها قبل و بعد از ازدواج صحبت میکنید. و من با این سوال روبرو میشم منی که به خواستگاری دختر خانمی میرم کی و چه موقع از رابطه جنسی صحبت کنم.
ایا صبر کنم تا معیار های دیگر رو در خانمی مناسب دیدم و بعد مطرح کنم در جلسات خواستگاری مطرح کنم یا در دوران نامزدی ؟
ایا باید در مورد کلیات رابطه جنسی صحبت کرد یا در مورد جزئیات هم حرف زد (مثلا دیدی که طرفین نسبت به رابطه جنسی دارند و یا مثل اقایی که میخواست در مورد رابطه دهانی با نامزدش حرف بزنه).
لطفا در مورد چگونگی این گفتگو بیشتر بنویسید .مثلا خودتون شخصا چه موقع و چگونه با همسر تون صحبت کردید در مورد چه مسائلی صحبت کردید؟ البته اگر جسارتی نیست و این مسئله رو تجسس در زندگی خصوصی تون نمیدونید.
در مورد گرم مزاجی و سرد مزاجی زن و شوهر ها حرف زدید و من شخصا این مشکل رو در تمامی دوستانم میبینم که از میل جنسی بالا یا کم همسرشون شاکی هستند و دچار نگرانی در روابط بین خودشون و همسرشون هستند.
من از کحا بفهمم که گرم مزاجم یا سرد مزاج من تا حالا رابطه جنسی نداشتم واقعا نمیدونم توی رابطه جنسی از روابط عاطفی و ارضا شدن هر کدومشون رو چقدر میخوام طبیعتا کسی که روابط عاطفی براش از طرف مقابل از اهمیت بیشتری بر خوردار باشه احساس رضایت نخواهد داشت و بد تر از عدم ارضای جنسی است.

ایا خود ارضایی یک نفر و تعداد دفعاتی که انجام داده میشه بیانگر سرد مزاجی یا گرم مزاجی فرد هست؟
من شخصا در خودم میل بالایی احساس میکنم و به رابطه عاطفی هم اهمیت میدم .
چون فکر میکنم بدون یک رابطه عاطفی خوب و قوی در رابطه جنسی دوام و استحکام کل رابطه خدشه دار میشود. البته میل بالای خودم را به دلیل منعی که خودم رو میکنم. میدونم. تمامی افراد مجرد که رابطه جنسی نداشتند از میل بالای خود حرف میزنند حال چگونه بعد ازدواج بعضی از افراد دیگر اون میل بالا رو ندارند.

بعضی از روان شناس ها توصیه به برقراری رابطه جنسی قبل از تصمیم نهایی ازدواج میکنند تا طرفین به شناخت همدیگر بهتر نایل بشند. البته من بدلیل اعتقاداتی که دارم تحت هیچ عنوانی نمیتونم زیر بار رابطه جنسی قبل از ازدواج برم.نظر شما چیه؟

در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم همانگونه که قبلا نیز گفتم قبل از تشکیل زندگی باید در مورد مسایل جنسی با طرف مقابل نیز صحبت کرد تا برخی مشکلات که زندگی زناشویی را با خطر مواجه می سازد پیش نیاید. بهترین زمان برای سخن گفتن در این زمینه بعد از طی مراحل آشنایی و قطعی شدن سایر ملاکها می باشد. وقتی دو نفر از نظر سایر ملاکها همدیگر را پسندیدند و تقریبا انتخابشان قطعی شد و تصمیم نهایی برای ازدواج را گرفتند می توانند در مورد کلیات مسایل جنسی با هم سخن بگویند و مسایل جنسی را نیز برای هم تشریح کنند و دیدگاه طرف دیگر را در این رابطه جویا شوند. این صحبت باید حول و حوش اصول رابطه جنسی صحیح باشد. یعنی طرفین عقاید خود را در مورد بهترین زمان یک رابطه یا شرایطی که در یک رابطه باید حاکم باشد و دیدگاهی که هر یک از طرفین در مورد رابطه دارند بیان می کنند و در کلیات با هم توافق میکنند. در دوران نامزدی نیز طرفین در مورد مسایل ریزتر رابطه جنسی با هم سخن می گویند. در مورد قسمت آخر نظر این دوست یعنی داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج برای شناخت بهتر من به هیچ وجه چنین چیزی را توصیه نمی کنم و معتقدم کمکی به شناخت افراد نمی کند و تاثیری هم نمی گذارد. وقتی افراد در بسیاری از ملاکها با هم به توافق برسند و اشتراک فکری بالایی با هم داشته باشند در مسایل جنسی نیز قاعدتا اشتراک خواهند داشت. گرم مزاجی یا سرد مزاجی افراد در رفتار و گفتار آنها در مورد کلیت روابط جنسی نمود پیدا می کند.

مسایلی که می توان در کلیات سکس مطرح کرد شامل این موارد است. چه کسی آغازگر سکس باشد. در سکس نقش فعال بر عهده کدامیک می باشد یا هر دو باید نقش فعال داشته باشند. چقدر برای سکس در زندگی زناشویی ارزش قایلند. اطلاعات جنسی آنها چقدر است و چقدر در مورد سکس مطالعه داشته اند. و سوالات کلی دیگری که می تواند کمک کند تا طرفین ارزیابی کاملی از اطلاعات جنسی طرف مقابل داشته باشند. در دوران نامزدی و زمانی که محرم شدند نیز وارد مسایل جزیی تری از سکس می شوند و در مورد تعداد دفعاتی که تمایل به سکس دارند و نقاط تحریک پذیر جنسی طرفین و … نیز صحبت می کنند.

گرم مزاجی و سرد مزاجی افراد ربطی به دفعات سکس یا خود ارضایی آنها ندارد بلکه به تمایل جنسی آنها بر می گردد. زن و مردی که تمایل بالایی برای رابطه جنسی دارند گرم مزاجند و زن و مردی که تمایل بالایی برای سکس ندارند یا تمایلی ندارند که در سکس نقش فعالی داشته باشند سرد مزاج محسوب می شوند. معمولا افراد سرد مزاج اطلاعات جنسی کمتری دارند و افراد گرم مزاج اطلاعات جنسی بیشتری دارند. افراد گرم مزاج معمولا نقش فعالی برای خود در سکس قایلند و افراد سرد مزاج نقشی منفعل.   در واقع بصورت غیر مستقیم و از روی پاسخهایی که به سوالات کلی داده می شود می توان فهمید فردی سرد مزاج است یا گرم مزاج.

۴ دیدگاه »

 1. مهدیه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ at ۴:۰۱ ب.ظ - پاسخ

  سلام آقای دکتر
  منم مثل این دوستمون واقعا نمیدونم چطوری میشه در مورد این مسائل با مردی صحبت کرد.ممکنه برداشت اشتباهی بکنه. بعد هم معمولا دخترها به دلیل شرم و حیایی که دارن معمولا ترجیح میدن اینطور وانمود کنن که میلی به رابطه ندارن یا در رابطه نقش منفعل رو بازی میکنن که متهم به بی حیایی نشن. پس نمیشه فهمید که گرم مزاج هستن یا سرد مزاج. من خودم تمایل خیلی بالایی دارم ولی واقعا فکر نمیکنم وقتی در رابطه ی جنسی قرار بگیرم چه رفتاری خواهم داشت. برای من همین که اجازه ی رابطه رو بدم خیلی سنگینه چه برسه بخوام نقش فعالی داشته باشم.

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ at ۷:۱۲ ق.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   توصیه من برای استحکام زندگی زناشویی است. وقتی با احساس شرم و حیا از بیان خواسته خود صرف نظر می کنید به مرور نسبت به سکس و رابطه دچار مشکل می شوید و زندگی شما از حالت تعادل خارج می شود. باید توجه داشت که در زندگی زناشویی باید این حیا را کمتر کرد تا زندگی دوام و بقای بیشتری پیدا کند. داشتن نقش منفعل و عدم بیان نیاز از سوی هر یک از طرفین مشکلاتی به همراه دارد و زندگی را با خطراتی مواجه می سازد.

 2. شیوا ۳ اسفند ۱۳۹۲ at ۳:۵۲ ب.ظ - پاسخ

  ممنون از وب سایت مفیدتون

  برا من سوال پیش اومده ، یعنی، چطوری راجب سکس سوال بپرسیم؟
  اومدیمو ،منی که دخترم ، منتظرم ،آقا بحثو پیش بکشه ولی ایشون حرفی راجبش نمیزنه،اونوقت من میتونم راجبش حرف بزنم؟
  من شروع کننده باشم؟
  طرف چه فکری میکنه؟
  اگه من بحثو باز کنم، چطور باید شروع کنم؟
  همه این سوالا مربوط به دوران آشنایی پسر دختره که پرسیدم
  ممنون میشم کمکم کنید

  • دکتر شیخ
   دکتر شیخ ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ at ۸:۴۵ ق.ظ - پاسخ

   دوست عزیزم سلام
   بحث در مورد موضوع جنسی زمانی صورت می گیرد که شما طرف مقابل را از همه نظر چک کرده اید و مورد تایید شماست و بعنوان اخرین موضوع از وی می پرسید که از نظر جنسی چه انتظاراتی از شما دارد و از شما چه می خواهد و بعد انتظارات و خواستهای خود در مورد رابطه جنسی را بیان می کنید. احساس شرم نکنید و راحت سخن بگویید تا بعد از ازدواج دچار مشکل نشوید.شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات